Cemil Çiçek'e İftihar Nişanı ve Altın Anahtar

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Cemil Çiçek'e İftihar Nişanı ve Altın Anahtar
Yakın Doğu Üniversitesi İftihar Nişanı ve Altın Anahtarı, TBMM eski Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek'e Yakın Doğu Üniversitesi Köşkü'nde onuruna verilen yemekte Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel tarafından verildi. Dr. Suat İ. Günsel, "Cemil Çiçek çok büyük bir devlet adamıdır ve bulunduğumuz noktaya gelmemizi sağlamıştır. Kendisine Yakın Doğu ailesi olarak minnettarız" dedi.

TÜRKİYE İLE BÜTÜN

Dr. Suat İ. Günsel şunları söyledi: "Size Yakın Doğu ailesi adına minnettarlığımızı bildirmek istiyoruz. Siz örnek alınacak büyük bir devlet adamısınız. Ben, aileme ve üniversite gençliğine, büyük devlet adamlığınızı adınızı söyleyerek tarifini ancak yapabilmekteyiz. Kıbrıs'ı Kıbrıslıdan daha fazla düşünmüş olmanız bizim için büyük bir olay. Biz Günsel ailesi olarak, sağlık ve eğitim alanında tamamen Türkiye'mizle bir bütün olmaktan mutluyuz."
AYNI AİLENİN PARÇASI

TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek ise Kıbrıs ile Türkiye'nin kardeşliğine değinerek; "Resmi bir görev olsa da olmasa da burada yaşayanlar bizim kardeşlerimizdir; aynı ailenin parçalarıyız. Onun için meseleye de hep öyle baktık. Bugün gelinen nokta tabiatıyla önemli. Dünle mukayese ettiğimizde epey bir mesafe aldık, bundan sonra da elbirliğiyle daha iyi hedefleri yakalamamız lazım" diye konuştu. Cemil Çiçek, Gürsel'e Osmanlı döneminden kalma bir atölyede imal edilen çini işlemeli fincan takımı hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cemil Çiçek'e İftihar Nişanı ve Altın Anahtar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN