Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'le mücadele tabandan yapılmalı

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir Paralel Yapı'yla mücadelenin emniyet güçleri ve valilik nezdinden vatandaş düzeyine inmesi gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.3.2016
Paralel'le mücadele tabandan yapılmalı
AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, Paralel Yapı'ya mücadelenin tabana yayılması gerektiğini söyledi. Bir televizyon programına katılan AK Parti İl Başkanı Özdemir Paralel Yapı'yla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özdemir, emniyet güçlerinin bu konuda gerekli çalışmayı yürüttüğünü ancak vatandaşların da Paralel Yapı'yla mücadele konusunda sorumluluklarının olduğunu hatırlatarak, "Paralel ile mücadele tabandan yapılmalı" dedi.

ÇOK İYİ GİZLENDİLER
Fethullahçı Terör Örgütü'nün geçmişte Kahramanmaraş'a çok iyi yerleştiğini ve gizlendiğini belirten Özdemir, "Paralel Yapı olarak FETÖ'nün, kentimizde çok iyi yer tuttuğu devletimiz ve milletimiz tarafından bilinen bir gerçek. Bu noktada yeteri kadar mücadele edildi mi, edilmedi mi? Bununla ilgili şu an net bir bilgi veremem ama bir mücadele var. Biz de şunu yapacağız: Benim sadece AK Parti il başkanı olarak değil, vatandaş olarak da sorumluluğum var" diye konuştu.

"DEŞİFRE ETMELİYİZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Yatak odamızdan bizi vurdular' tabirini hatırlatan Özdemir şöyle konuştu: Bunu da alçakça yaptılar. Bu adamlara karşı mücadeleyi sadece emniyetten, İçişleri'nden ve valilerden beklememek lazım. Vatandaş olarak da bizim bunları deşifre etmemiz ve ceza almalarını sağlamamız lazım. Biz elimizdeki bilgileri, siyasilerimize ulaştırıyoruz. Ama daha azimli ve kararlı bir şekilde yapacağız. Çünkü bu adamların stratejisi diğer terör örgütlerinden çok farklı. Bu adamlar kendi evlerinde oturuyorlar ve sessiz kalıyorlar ama yok olmuyorlar.

DİNLE VURUYORLAR
Özdemir, Paralel Yapı'yla ilgili geçmişte yaşayan bir olayı da anlatarak, şöyle dedi: "Paralel örgütten birkaç kişi, önemli bir kurumumuzun başındaki birinin yanına geliyor. Diyor ki 'Filanca kişinin bir ahlaksızlığı var, siz biliyor musunuz?' Tabii bilmiyorlar. Sonra bir kadınla bir evde ilişkisine dair kayıt sunuyorlar. Tabi biz de böyle bir ahlaksızlığa müsaade etmeyeceğimiz için onu görevden alıyoruz. Aynı grup birkaç gün sonra geliyor, 'Ya siz oradan o adamı aldınız, bizim çok temiz bir arkadaşımız var. Oraya verelim' diyorlar. Kabul ediyoruz. Çünkü manevi değerleri olan Müslüman bir toplumuz"

KAMUFLE OLUYORLAR
İnsanların yalan söylediğini anlayıncaya kadar onların doğru söylediğini farz eden bir anlayışa hâkim olduklarını dile getiren Başkan Özdemir, "İnsanlara da böyle bakarız. Bu adamlar bizi dini duygularımızla vurdular. Bu yüzden iş biraz zor oldu. Şimdi geldiğinde 'Ben vazgeçtim, ben geçmişte öyleydim, ben 25 Aralık'tan sonra bıraktım' deyip de kendini kamufle eden bazı gruplar var. Bunun tespiti zor. Bu zamanla tespit edilecek ve tespit ettiklerimizin de gereğini yapacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'le mücadele tabandan yapılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN