Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çakacak: Üniversiteler kentimizi geliştiriyor

Çağ Üniversitesi'ni ziyaret eden Mersin Valisi Özdemir Çakacak, üniversitelerin, Mersin'in kültürel ve sosyo-ekonomik gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi

Giriş Tarihi: 11.3.2016
Çakacak: Üniversiteler kentimizi geliştiriyor
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Çağ Üniversitesi'ni ziyaret etti. Kampus girişinde Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Prof. Dr. Yener Gülmez ve Rektör Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci tarafından karşılanan Vali Çakacak, ilk olarak yerleşkeyi gezdi. Çağ Üniversitesi'nin kalitesini bildiğini vurgulayan Çakacak, Mersin'deki 3 üniversitenin kentin sosyoekonomik gelişimine katkı sağladığını söyledi.

3 GÜZİDE ÜNİVERSİTE

Gezi esnasında üniversite yerleşkesi, akademik durum ve öğrenci sayıları gibi konularda bilgi aldı. Gezi sonrasında Rektörlüğe geçen Vali Çakacak, Mütevelli Heyeti Başkan Vekili, üyeleri ve Rektör ile sohbet etti. Vali Çakacak kentte Çağ Üniversitesi ile birlikte biri devlet, ikisi vakıf olmak üzere üç üniversite bulunduğunu, üniversitelerin kentin sosyo-ekonomik gelişimine büyük katkıları olduğunu vurguladı.

UZAY GÖZLEMİ

Vali Çakacak "Çağ Üniversitesi, gerek akademik düzeyde gerekse ilimizdeki kurum, kuruluş ve sivil toplum tarafından yürütülen projelere üst düzeyde destek sağlayarak, kentin gelişimine önemli katkılar sunmaktadır" dedi. Vali Çakacak Uzay Gözlem ve Araştırma Merkezi'nde bulunan Gezegen Evi'nde panoramik uzay gösterimini izledi. Yener Gülmez ve Rektör Bedestenci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çakacak: Üniversiteler kentimizi geliştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN