2 üniversite arasında işbirliği protokolü

Girne Üniversitesi İle İstanbul Üniversitesi arasında bilimsel, kültürel, sanatsal ve eğitimsel ilişkiler konusunda 'Akademik İşbirliği Protokolü' imzalandı

Giriş Tarihi: 13.3.2016
2 üniversite arasında işbirliği protokolü
Girne Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi arasında eğitim, bilim, kültür ve sanat dalları ile tüm eğitim- öğretim alanlarında ortak projeler yürütmek, ortak bilimsel araştırmalar ve yayınlar yapmak, öğretim üyesi ve öğrenci değişimi yapmak, ortak bilimsel geziler, sportif faaliyetler ve bilimsel toplantılar düzenlemek ve her iki üniversiteyi uygun şekilde tanıtıcı faaliyetler yapmayı kapsayan 'Akademik İşbirliği Protokolü' İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nde imzalandı.

HEYETE GÜNSEL'DE KATILDI
İstanbul Üniversitesi'ni ziyaret eden Girne Üniversitesi heyetinde Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektör Yardımcısı Tümer Garip yer alırken; heyeti İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, iki rektör yardımcısı, iki fakülte dekanı, İstanbul Üniversitesi Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversitesi Rektör Danışmanı karşıladı. Akademik anlamda geniş kapsamlı işbirliği protokolünü Girne Üniversitesi adına Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu ve İstanbul Üniversitesi adına İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak imzaladı. Protokol uyarınca iki üniversite, birlikte çalışma yapılacak olan bilim dallarının önceden bildirmek kaydıyla öğretim elemanı değişimi; bunun yanı sıra belirlenen kontenjan ve koşullar dahilinde staj içim karşılıklı öğrenci değişimi yapabilecek. Ayrıca kongre, konferans, sempozyum, atölye çalışması gibi ortak bilimsel toplantılar ve spor yarışmaları yapacak; düzenledikleri etkinliklere birbirlerini davet edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 üniversite arasında işbirliği protokolü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN