Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın

Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, Adana Kamu Hastaneleri Birliği olarak pek çok alanda ve branşta dünya standartlarında sağlık hizmeti verdiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 14.3.2016
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın
Teknolojik tıbbi cihazlarla, alanlarında uzman dev sağlık kadrosuyla, modern ve güvenilir sağlık hizmetlerinde yeniliklerin öncüsü Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği; hastalıkta ve sağlıkta, vatandaşın hizmetinde olmayı sürdürüyor. Genel Sekreter Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, 1 eğitim ve araştırma hastanesi, 3 dal hastanesi, 2 devlet hastanesi 1 ağız ve diş hastanesi, 6 ilçe hastanesi 5 semt polikliniği, 3 bin 500 hasta yatağı, bin 250 nitelikli hasta yatağı, 365 yoğun bakım yatağı ve 600 poliklinik odasıyla Adana ve çevre il ve ilçelerden gelenlere hizmet verildiğini söyledi.

TEKNOLOJİ TAKİP EDİLİYOR

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Arıkan, Adana ve bölgedeki illere, 68 akademik kadroda olmak üzere, bin 122 doktor, 139 diş hekimi, 2 bin 801 yardımcı sağlık personeli, 2 bin 186 idari hizmetlerde çalışan ve 3 bin 446 hizmet alımı yoluyla çalışan dev bir profesyonel sağlık kadrosuyla, son teknoloji ürünü cihazlarla pek çok alan ve branşta hizmet verdiklerini de belirtti. Arıkan, "Temel prensibimiz sürekli gelişen tıp teknolojilerini yakından takip ederek, geleceğin tanı ve tedavi yöntemlerini birliğimize bağlı hastanelerimizde hayata geçirmektir" diye konuştu.

20 BİN DOĞUM YAPILDI

Son bir yılda kurumların poliklinik ve acil servislerinde 7 milyon 500 bin hastanın muayene, 250 bin kişinin ameliyat olduğunu belirten Arıkan, "Hastanelerimizde 20 bin doğum gerçekleşti. 220 bin kişi yatarak hizmet aldı. Geçen yıl açılan Fatma Kemal Timuçin Diş Hastanesi pedodonti, ağız diş, çene hastalıkları, protez ve koruyucu diş hekimliği alanlarında hizmet sunuyor. 7/24 acil diş tedavisi hizmet alan hasta sayısı 630 bin civarındadır. Evde Bakım Sağlık Birimimiz tarafından, şimdiye kadar 14 bin 497 hastanın evlerinde rutin kontrolleri ve eğitimleri yapıldı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN