Medical Park'ın gündemi: Teknoloji, yenilik ve gelişme

Yatak kapasitesiyle bölgenin en büyük özel hastanesi olan Medical Park Tarsus Hastanesi'nin Genel Müdürü Ahmet Egin, bütün enerjilerini yenilik ve gelişmeye harcadıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 14.3.2016
Medical Park'ın gündemi: Teknoloji, yenilik ve gelişme
165 yatak kapasitesiyle Doğu Akdeniz bölgesinin en büyük özel hastanesi olan Medical Park Tarsus Hastanesi'nin Genel Müdürlük görevini, 2014'ün Aralık ayından bu yana yürüten Ahmet Egin, Tarsus'a geldiğinden bu yana hastanede yaptığı yenilikler ve iyileştirmelerle dikkat çekiyor. Pozitif, yenilikçi, iletişime açık ve renkli bir kişiliği olan Ahmet Egin, kaptanlığını yaptığı kurumun, bölge insanının beklentilerine en iyi şekilde yanıt vermesi için çalıştıklarını söylüyor. Dünyanın en hızlı büyüyen sağlık grubu olan Medical Park Hastaneler Grubu'nun bünyesinde 29 hastane bulunduğunu belirten Ahmet Egin, "2011'de açılan Tarsus Hastanesi'nde sadece Tarsuslulara değil, bölgedeki diğer il ve ilçelerde yaşayan insanlara nitelikli hizmet veriyoruz. Teknolojiyi yakından takip ediyoruz ve sürekli yatırım yapıyoruz. Modern teknolojiyle donatılmış 5 ameliyathanemiz var. 30 farklı branşta hizmet veriyoruz" dedi.

ÇARPICI OPERASYONLAR
Hastanede yapılan sıra dışı uygulamaları anlatan Ahmet Egin, "Beyin kanamalarında, anjiyo ve stentle müdahale, koltuk altından girilerek kalp ameliyatı yapılması, çalışan kalpte by-pass, şemsiye yöntemiyle kalp deliğinin kapatılması, omurga eğriliklerinin giderilmesi (skolyoz), el bileğinden girilerek anjiyo yapılması, kapalı yöntem (laparoskopik) ameliyatlar, safra yolları taşlarının ameliyatsız alınması, mikroskopik spinal cerrahi ve endoskopik kafa tabanı cerrahisi uygulamaları, onkolojik cerrahi, uyku laboratuarı, mide balon uygulaması bunların başlıcalarıdır" diye konuştu.

GÜNDEM YARATAN AMELİYATLAR
Medical Park Tarsus Hastanesi, sık sık Türkiye gündemine giren operasyonlara imza atıyor. Son dönemde bunlardan öne çıkanı, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Hayrettin Cengiz Alpay'ın, bir hastanın sesini, ameliyatta İstiklal Marşı söylediği sırada kalınlaştırması oldu. Bir başka operasyonda ise Üroloji Uzmanı Zeynel Canoğulları, bir kadın hastaya bağırsaktan mesane yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medical Park'ın gündemi: Teknoloji, yenilik ve gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN