Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜSİAD heyetinden Başkan Şahin'e ziyaret

TÜSİAD heyetiyle görüşen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Ülkemizdeki Suriyelileri kalkınmanın bir parçası yapmalıyız" dedi

Giriş Tarihi: 14.3.2016
TÜSİAD heyetinden Başkan Şahin'e ziyaret
Mart ayı yönetim kurulu toplantısını Gaziantep'te gerçekleştiren TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ve Yönetim Kurulu üyeleri Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret etti. Gaziantep'te 350 bin kayıtlı Suriyeli sığınmacı bulunduğunu belirten Şahin, Suriyeli sığınmacılarla ilgili çalışmalara TÜSİAD'ın da katkıda bulunmasını istedi.

SIĞINMACI KONUSU

Başkan Şahin, "Ülkemizdeki Suriyelileri kalkınmanın parçası yapmak, sistemin içine almak için çaba gösteriyoruz. Aralarında kendilerini çok iyi yetiştirenler, çok iyi Arapça ve İngilizce konuşanlar var. TÜSİAD olarak sizin de ana gündeminize bu konuyu alıp, 'birlikte koordinasyonu nasıl sağlarız' diye bakmamız gerekiyor" dedi.

İSTANBUL DIŞINDA
Symes da Yönetim Kurulunu zaman zaman İstanbul dışında topladıklarını ve bu ayki toplantıyı da Türk sanayisinin önemli merkezlerinden Gaziantep'te gerçekleştirdiklerini belirtti. Bölgedeki iş dünyası temsilcileriyle de bir araya geleceklerini, sanayideki sıkıntıları dinleyerek görüş alışverişinde bulunacaklarını bildiren Symes, Gençlik Platformu'nda da gençlerle buluşacaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜSİAD heyetinden Başkan Şahin'e ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN