Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nisan'da Adana'da coşku yaşanacak

Adana sokaklarını bir şölen havasına dönüştüren Portakal Çiçeği Karnavalı'nda, çok sayıda eğlenceli ve kültürel etkinlik düzenlenecek

Giriş Tarihi: 15.3.2016
Nisan'da Adana'da coşku yaşanacak
Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek "Nisan'da Adana'da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı" için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Resmi açılışı 9 Nisan'da, aktivitelerin ise 6-10 Nisan tarihleri arasında düzenleneceği karnavala bu yıl da yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Türkiye'nin tek sokak karnavalının fikir önderi Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su ve Nisan'da Adana'da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt, "Adana nisan ayında çok büyük bir coşku yaşayacak. Herkes sabırsızlıkla karnavalı bekliyor" dedi. Sivil inisiyatifle ilk kez 2013 yılında düzenlenen karnavalla belirlenen hedeflere çok daha kısa bir sürede ulaşıldığını belirten Ali Haydar Bozkurt, karnavalın uluslararası alanda ses getiren bir etkinliğe dönüşme yolunda büyük bir aşama kaydettiğini söyledi. Bozkurt, Adana halkına çağrı yaparak karnavala katılacak herkesi açılış kortejine, hazırladıkları rengarenk kostümleriyle beklediklerini söyledi. Bozkurt, Adana halkının ev sahipliği yaptığı karnavalda toplumun her renginden farklı kesimleri gerçek bir kardeşlik havasında, hoşgörüyle birlikte olmaya davet ettiklerini söyledi.

SÜRPRİZ ETKİNLİKLER

Karnavalın Adana'ya ve özellikle turizm hareketiyle Türkiye'ye ekonomik katkısının artarak devam etmesi için "kalite" kavramı üzerinde odaklandıklarını da söyleyen Bozkurt "Sürpriz etkinlikler planlıyoruz. Bunun yanı sıra her yıl olduğu gibi çok sayıda ünlü sanatçı ile birlikte iş ve cemiyet hayatından ünlü simalar yine Adana'da olacak. Nisan'da portakal ağaçları çiçek açtığı zaman yaklaşık 3 hafta süren bu güzel ortamı yaşamak için herkesi Adana'ya davet ediyoruz. Karnaval süresince bu havayı yaşamak için siz de Adana'yı ziyaret edin" diye konuştu.

350 BİN KİŞİ İZLEDİ

Adana sokaklarını bir şölen havasına dönüştüren karnavalda, çok sayıda eğlenceli ve kültürel etkinlik düzenlenecek. 9 Nisan'daki Karnaval Korteji ise özel etkinlik gruplarının yine rengarenk kostümleriyle geçişine sahne olacak. Bunun yanında karnaval için Adana'ya gelecek çok sayıdaki ünlü sanatçı da şehir merkezinden başlayıp Merkez Park'ta sona erecek kortej yürüyüşü sırasında halkı selamlayacak. Geçtiğimiz yıl karnaval programında yer alan 188 etkinliği toplam 350 bin kişi yerinde izlemiş ve korteje 90 bine yakın kişi katılmışt��.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nisan'da Adana'da coşku yaşanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN