'Adana hayalimizdi'

Giriş Tarihi: 16.3.2016
'Adana hayalimizdi'

SANKO Holding'in Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, "Bir kent için başarının sırrı tek ses olabilmektir" dedi. Konukoğlu yıllar önce Adana'yı hayal ettiklerini de anlattı

Adana Genç İş Adamları Derneği'nin (AGİAD), konuğu olan SANKO Holding'in Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, 50 yıldan fazla olan çalışma hayatındaki deneyimlerini Adanalı iş adamları ve üniversite öğrencileriyle paylaştı. Başarılı işadamı, 40-50 yıl önce Adana'nın sanayileşmesine gıpta ettiklerini belirterek, "Adana hayalimizdi. Çukurova yeni yeni toparlanıyor" dedi.

BİRÇOK ALANDA FAALİYET

Tekstil, enerji, çimento, inşaat, iş makineleri, gayrimenkul gibi sektörlerde faaliyet gösteren Türkiye'nin en büyük aile şirketlerinden SANKO Holding'in bugünkü durumunu anlatan Konukoğlu, şehirler ve şirketlerin birbirinden ayrı düşünülemeyeceğini belirterek, "Şehirler ve şirketler birbirini destekleyerek büyür. Şehirler şirketleri, şirketler de şehirleri büyütmeli" diye konuştu.

BİRBİRİMİZİ SAHİPLENMELİYİZ

Gaziantep'in başarısında şirketlerin rolüne değinen Konukoğlu, "Sanayisi, üretimi, istihdamı, ihracatı, kültür ve gastronomi turizmiyle sağladığı başarılarla herkesin gıpta ettiği Gaziantep şirketleri, şirketler de Gaziantep'i büyüttü. Yalnız şehirlerin veya yalnız şirketlerin büyümesi söz konusu olamaz. Şirketler şehirlere, şehirler de şirketlere moral vermeli. Birbirimizi sahiplenmeliyiz" şeklinde konuştu.

'GIPTA EDERDİK'
Gaziantepli sanayicilerin 40- 50 yıl önce Adana'nın sanayileşmesine gıpta ettiklerini anımsatan Konukoğlu şöyle dedi: "Adana zamanında kentin sanayileşmesine lokomotif olan abisini küstürdü. Son yıllarda toparlanmaya başlayan Adana, tek ses olarak sorunlarına çözüm aramalı. Biz bunu Gaziantep'te yaptık. Yerel yönetimlere ve sivil toplum örgütlerine büyük iş düşüyor."

PAYLAŞMAK MUTLULUKTUR

Bireylerin ve şirketlerin başarısında paylaşma duygusunun ve buna bağlı olarak şehrin o şirketi sahiplenmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Konukoğlu, kurdukları vakıf aracılığıyla yaptıkları yardımları "örnek ve teşvik olması" açısından şöyle özetledi: "Paylaşmak mutluluktur. Her yıl 35 bin aileye gıda, 20 bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye yardımı gerçekleştiriyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Adana hayalimizdi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN