AMATEM hastalarına manevi destek programı

Adana Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastaneler, AMATEM ve onkoloji hastalarına, manevi destek ve rehberlik hizmeti sunmaya başladı

Giriş Tarihi: 22.3.2016
AMATEM hastalarına manevi destek programı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan 'Hastanelerde Manevi Destek Sunmaya Yönelik İşbirliği Protokolü' kapsamında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi ve Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi AMATEM'de (Alkol ve madde bağımlılığı tedavi merkezi) manevi destek ve rehberlik hizmeti sunulmaya başlandı.

DUA VE TELKİN
Adana Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastanelerde başlatılan uygulamayla, tıbbi tedaviyle beraber, hastalara manevi destek, ruhsal olarak rehabilitasyon ve bireylerin topluma yeniden kazandırılmasına yönelik destek olunması amaçlanıyor. Uzman din adamları tarafından hastane kliniklerinde ziyaret edilen hasta ve yakınlarının, dua ve telkinlerle manevi ve ruhsal olarak rahatlamaları sağlanıyor.
Proje hakkında bilgi veren Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, "Müftülük tarafından görevlendirilen manevi destek ekibi, hastaları dinleyerek dua etme, dertleşme, bilmedikleri konularda dini sorulara cevap verme, manevi olarak rahatlamalarını sağlama, Kuran okuma gibi hizmetlerle hastaların tedavileri süresince destek olmaya çalışılıyorlar" dedi.
Arıkan "Belki de Türkiye'de ilk defa AMATEM hastalarına verilen bu manevi hizmet programıyla, bireylerin sadece tıbbi ve psikolojik sorunlarına odaklanılmakla kalınmıyor, madde bağımlılığının yanlış olduğunun idrakı sağlanıyor, bundan kurtulmak için dinen arınma yöntemleri konusunda kişiye özel olarak, manevi istişare ile hastalar aydınlatılmaya çalışılıyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AMATEM hastalarına manevi destek programı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN