Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderun’da ruhsat alımında artış var

Giriş Tarihi: 23.3.2016
İskenderun’da ruhsat alımında artış var

Zabıtanın yaptığı denetimlerde kent merkezinde faaliyet gösteren işyerleri denetlendi, ruhsatı olmayanlar uyarıldı. Böylece ruhsat sayısında artış olmaya başladı

İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, belediye sınırları ve mücavir alan içerisinde bulunan işyerlerinin ruhsatlı şekilde faaliyet göstermesi için yaptığı denetimler sonucunda ruhsat alımında artış oldu. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, işyerlerinin yasalara uygun şekilde faaliyetlerini sürdürmesi için denetimlere devam edileceğini kaydederek, "Son 3 aylık dönem içerisinde 250 işyeri ruhsat alımı için başvuruda bulundu.
Amacımız, kimseye ceza yazmak değil. Kurallara uyularak ticari faaliyetin devam etmesi ve vatandaşlarımızın gönül rahatlığı içinde alışveriş yapmalarıdır.
Zabıta olarak belediyemizin sıcak yüzünü vatandaşlarımıza göstermeliyiz" dedi.

ESNAFLAR LOKOMOTİF GİBİ
Ekiplerin esnaflara gerekli tüm kolaylığı gösterdiğini belirten Başkan Seyfi Dingil, "Ancak kurallara uyulmuyorsa da gerekeni yapmakla yükümlüyüz" dedi. Yapılan denetimlerde öncelikle cezai işlemden ziyade yol gösterici olarak yardımcı oldukları esnafların bu şehrin lokomotifi olduklarına dikkat çeken Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "3572 sayılı iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatlarına ilişkin kanun çok açık. Belediyemizden iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı almadan ticari faaliyet yapılamaz. Ruhsat sahibi olmayan işletmeler belediyemize gelerek işyerlerini ruhsatlandırmalılar" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun’da ruhsat alımında artış var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN