Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sakarya: Korkularla terörü beslemeyelim

Giriş Tarihi: 24.3.2016
Sakarya: Korkularla terörü beslemeyelim

Başkan Ömer Faruk Sakarya, "Ne olursa olsun teröre prim vermeden günlük hayatımızı yaşamamız, bunun gereği neyse yapmamız gerekir. Hem ticari, hem sosyal hayatımıza devam etmeliyiz" dedi

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, bombalı saldırıların insanlar üzerinde yarattığı korkunun terörü beslediğini, teröre prim vermemek için insanların evlerine kapanmak yerine, hassasiyetlerini de koruyarak ticari ve sosyal hayatını sürdürmesi gerektiğini söyledi. Sakarya, "Terörün amacı korku, endişe, umutsuzluk, mutsuzluk, hazan, çaresizlik yaratmaktır. Biz büyük bir ulusuz ve terör bu ulus karşısında başarılı olamaz. Ulus olarak terörle savaşalım, korkularla terörü beslemeyelim" dedi.

HALKA ÇAĞRIDA BULUNDU
İstanbul'da hafta sonu yaşanan bombalı saldırının Türkiye'de günlük yaşama olumsuz etkilediğini bildiren Başkan Sakarya, terör saldırılarının toplumun büyük kesiminde tedirginlik yarattığını söyledi. Sakarya, halka çağrıda bulunarak şöyle konuştu: "Terörün amacı halkı korkutup, sindirmektir. Ekonomimize, turizme, günlük sosyal yaşamımıza, ticari yaşantımıza sekte vurmaktır. Bu saldırılar sonrası insanlar sokağa çıkmaktan korkar hale geldi. Büyüklerimiz, anne-babalar çocuklarına kalabalık yerlerden uzak durmalarını, alışveriş merkezlerine, sinemalara, tiyatrolara gitmemelerini söylüyor. Düşmana karşı omuz omuza, sırt sırta savaşan ulusumuz, teröre prim veremez, birlikberaberliğini kaybedemez. Ne olursa olsun teröre prim vermeden günlük hayatımızı yaşamamız, bunun gereği neyse yapmamız gerekir. Terörün amacı insanları korkutmak, insanları kuşku içinde bırakıp her yerden elini çekmesini sağlamaktır."

"TERÖR EVLERE HAPSETMESİN"
"Biz Çukurova GİAD üyeleri olarak ticari ve sosyal hayatımızı, günlük yaşantımızı mevcut hassasiyetlerimize göre devam ettiriyoruz. 2 Nisan'da derneğimizin 24'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediğimiz geceyi iptal etmiyoruz. Ancak, mevcut durumun getirdiği hassasiyetlere uygun davranacağız. İnsanlara çağrı yapıyoruz. Güvenlik güçlerimize güvenin. Korkmayın, sokağa çıkın, alışverişinizi yapın, günlük sosyal hayatınızı yaşayın. Terör sizleri evlerinize hapsettirmesin. Terörist saldırılar bizi hiçbir zaman yıldırmamalı. Terör öngörülen ama yüzde yüz engellenemeyen bir olaydır. Terörün amacı korku, endişe, umutsuzluk, mutsuzluk, hazan, çaresizlik yaratmaktır. Terörün hedefi bizleri korkutmak, sindirmektir. Ancak, biz büyük bir ulusuz ve terör bu ulus karşısında başarılı olamaz. Ulus olarak terörle savaşalım, korkularla terörü beslemeyelim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakarya: Korkularla terörü beslemeyelim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN