Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Nidai Güngördü Girne Üniversitesi’nde

Girne Üniversitesi ve Girne Üniversitesi Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen “Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Deniz Savaşı Sergisi” Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’yü ağırladı

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Başkan Nidai Güngördü Girne Üniversitesi’nde
Girne Üniversitesi'ni ziyaret eden Belediye Başkanı Nidai Güngördü'yü karşılayan Girne Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu, Genel Sekreter Yard. Doç. Dr. Hürmüz Refiker, Vakıf Müdürü Mutlu Soykurt, akademisyenler ve bir grup öğretim üyelerinden oluşan bir ekip "Bilinmeyen Yönleriyle Çanakkale Deniz Savaşı Sergisi"ni birlikte gezdi. Başkan Güngördü'ye çalışmalar anlatıldı, işbirliği ve proje önerilerinden bahsedildi.

YENİ BİR OLGU YARATMAK
Rektör Vekili Prof. Dr. İlkay Salihoğlu tüm imkanları Girne Üniversitesi'ne ve öğrencilerine seferber ettiklerini vurgulayarak; "İnsan faktörü en büyük uğraşımız. Yakın Doğu Üniversitesi'nin ardından Girne Üniversitesi'ne tüm olanaklarımızı seferber etmek; kampusumuza taşınmak, yerleşmek bizler için büyük bir çaba ve gurur verici oldu. Girne Üniversitesi ile birlikte yeni bir olgu yaratmak, öğrencilerin tüm sorunlarıyla ilgilenmek, bu uğraşı buraya seferber etmek bizler için çok önemliydi ve bu uğraşı vermeye devam ediyoruz" dedi.

HOŞGÖRÜLÜ DAVRANMAK
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise, "Şehir yaşayan bir dokudur. Kentler yönetilirken bilime, sanata önem veren bir yer haline getirmek ve bunu korumak gerekiyor. Tıpkı bir çocuğun sadece matematik dersinde başarılı olmasının bir şey ifade etmediği gibi, o çocuğun piyano da çalabilmesi, hoşgörüyle bakabilmesi gibi; kentlerin de birçok özelliği aynı anda barındırabiliyor olması çok önemli. Bu coğrafyada hoşgörülü davranmak, bilime, sanata değer vermek gerekiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Nidai Güngördü Girne Üniversitesi’nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN