Üniversitelilerle tercübe paylaşımı

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ziylan, yılların birikimi tecrübelerini öğrencilerle paylaştı

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Üniversitelilerle tercübe paylaşımı
Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ziylan, Gaziantep Üniversitesi öğrencilerine tecrübelerini aktardı. 81 yaşında olmasına rağmen işinin başında olan Ziylan, öğrencilerden çalışkan ve güvenilir olmalarını isterken, Konukoğlu, yeni şeyler bulmalarını istedi. Konukoğlu, "Eskiden farklı bir iş ya da fikir ortaya koyanlara 'icat çıkarma' derlerdi. Şimdi icat çıkarma devri, gençleri icat çıkarmaları için uyarıyoruz" dedi.

JAPON MALI TAPON MALI
GAZÜ Teknopark Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği "Yerelden Küresele İnovasyon" konulu panel büyük ilgi gördü. SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, eskiden "Japon malı tapon malı, bunu kimse kullanmamalı" denildiğini, o tarihte kalitesiz üretim yapan Japonların, gerçekleştirdiği yeniliklerle günümüzde kalitenin sembolü sayılacak üretim yaptığını söyledi.

GAZİNODA İCAT ÇIKARDI
Yenilikçi üretim yapmanın önemine dikkat çeken Konukoğlu, kişinin önce hayal etmesi, hayalini düşünceye, düşüncesini projeye dönüştürmesi, ardından da uygulamaya geçerek "icat çıkarması" gerektiğini belirtti. Bu konuda bir anısını paylaşan Konukoğlu, "İstanbul'daki bir müşterimizden sürekli şikayet geliyordu. Gittim, ürünleri kontrol ettim. Kumaşlar sorunlu. Canım sıkıldı, o gece gazinoya gittik. Bir ara salon neon ışıklarıyla aydınlatıldı. O sırada pantolonuma baktığımda pamuk ve iplik tozarını gördüm. Ve 'sorunu çözdüm' dedim. O mavi lambalardan alıp fabrikaya gönderdim. Bir oda yaptırıp bu lambaların ışığının altından iplik ve kumaşları geçirip, sorunsuz olanları satışa gönderdik. Böylece apraj sorununu çözdük. Bu da bir inovasyon" dedi.

'GÜVENİLİR OLUN'
Ziylan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ziylan ise, gençlere işlerinde güvenilir olmalarını öğütleyerek, "Her şeyden önce güvenilir olmalı. Çalışkan ve dürüst olan kazanır. Bir de sadece karınca gibi kendisine faydalı olacak şekilde çalışmayın. Karınca çok çalışır ama hep kendine çalışır, arı gibi olun. Arı hem kendisi hem de başkaları için çalışır, meyvesinden başkası da faydalanır. Hizmetiniz, ürününüz iyi olsun. İyi olanı dost da düşman da alır, kötüyse akraban dahi almaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversitelilerle tercübe paylaşımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN