Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenilenen okula Beyaz Bayrak

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Yenilenen okula Beyaz Bayrak

Adana’da denetimli serbestlik hükümlülerinin tadilat yaptığı Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Ortaokulu Beyaz Bayrak ödülüne layık bulundu

Adana'da denetimli serbestlik uygulaması kapsamında haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlülerin boyayıp tadilatını yaparak yenilediği bir okul, Sağlık Bakanlığı tarafından 'Beyaz Bayrak' ile ödüllendirildi. Okul müdürü ve velileri, hükümlülerin okulda çalıştırılmasını sağlayan Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na teşekkür plaketi verdi.

PROJE KAPSAMINDA
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün yürüttüğü proje kapsamında, haklarında kamuya yararlı bir işte çalışma cezası verilen 10 hükümlü, bin 635 öğrencisi bulunan Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Ortaokulu'nda görevlendirildi. Hükümlüler okulun badana, boya ve fayans tadilatlarını yaptı. Okul yönetimi, okulların temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi amacıyla 'Beyaz Bayrak' projesine başvuru yaptı.

BİRLİKTE GELDİLER
Okulu denetlemeye gelen Sağlık Bakanlığı yetkililerinin yaptığı incelemede, hükümlülerin yenilediği AGİAD Ortaokulu 97 puan alarak 'Beyaz Bayrak' almaya hak kazandı. AGİAD Ortaokulu Müdürü Mehmet Demiryürek ile Okul Aile Birliği yöneticileri ve hükümlülerin bir süre önce oyun alanları çizimini yaptığı Doğankent İlkokulu Müdürü Alican Ünlü Kaplan ve idarecileri, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenilenen okula Beyaz Bayrak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN