Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröristlerin gözü dönmüş

Adana’da bir ilkokula 100 metre mesafede yol ortasına konulan bomba düzenekli tüp, bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi

Giriş Tarihi: 26.3.2016
Teröristlerin gözü dönmüş
Adana'da Gülbahçesi Mahallesi'ndeki Veysel Karani İlkokulu yakınlarında yol ortasında konulmuş bomba düzenekli piknik tüpü korku yarattı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler çevrede geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra özel giysili bomba imza uzmanı, kablo ile birbirine bağlanmış piknik tüpü ve bomba düzeneğini, kablosunu keserek etkisiz hale getirdi. Olay yerindeki tüm parçalar incelenmek üzere götürülürken, polis çevrede geniş çaplı operasyon başlattı. Bomba okulun dağılımına denk gelen saatte patlasa çok sayıda öğrenci yaşamını yitirebilirdi.
Veysel Karani İlkokulu'na 100 metre mesafede yol ortasında birbirine kablo ile bağlı olduğu tahmin edilen iki teneke kutuyu gören vatandaşlar polisi haberdar etti.
Bu sırada okul dağılmış, yüzlerce minik öğrenci zırhlı araçlarla yolu trafiğe kapatan polisleri izliyordu. Sivil ekipler öğrencileri olası bir patlamaya karşı uzak tutmaya gayret ederken, bomba imha uzmanı özel giysileri-
ni giyerek teneke kutuların olduğu yere geldi.
Önce yolun sağ tarafındaki teneke kutuyu kaldırıp bağlı kablonun ucunu kesen bomba imha uzmanı daha sonra karşısındaki teneke kutuyu kaldırdı. Burada folyoya sarılı bir piknik tüpü vardı.

GENİŞ ÇAPLI OPERASYON: Polis düzeneği etkisiz hale getirdikten sonra malzemeleri incelemek üzere laboratuara götürdü. Bu sırada özel harekat timleri ve çevik kuvvet ekipleri, bombalı düzeneği bırakan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı. Yetkililer, okul dağılımına denk gelen saatte konulan bombanın patlaması halinde çok sayıda öğrencinin ölebileceğini belirterek, "Teröristlerin gözü dönmüş.
Caniler, çoluk çocuk genç ihtiyar demeden eylem planlıyor" dedi.
Bombalı düzenek hazırlanmış ancak çalıştırılmamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröristlerin gözü dönmüş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN