Mehmet Işıkoğlu intikam cinayetine kurban gitti

Giriş Tarihi: 27.3.2016
Mehmet Işıkoğlu intikam cinayetine kurban gitti

Adana’da öldürüldükten sonra toprağa gömülen Mehmet Işıkoğlu’nun bir intikam cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. Adana polis, 3 şüpheliyi gözaltına aldı

Adana'da kaybolduktan 35 gün sonra Karataş sahilinde cesedi gömülü halde köpekler tarafından bulunan 28 yaşındaki Mehmet Işıkoğlu'nun intikam amacıyla öldürüldüğü ortaya çıktı. 2005 yılında cinayete kurban giden ağabeyi Behçet Alp'in ölümünden sorumlu tuttuğu Mehmet Işıkoğlu'nu 17 yerinden bıçaklayarak Mehmet Seyran Alp'in (26) öldürdüğü öne sürüldü. Mehmet Seyran Alp suçlamaları kabul etmezken, gözaltına alınan arkadaşı Serhat Sukgen (27) ise cinayeti Mehmet Seyran Alp'in işlediğini, kendisinin de ona yardım ettiğini söyledi. Gözaltına alınan 3 zanlı adliyeye sevk edildi.

MÜGE ANLI'NIN KONUĞU
Evli ve bir çocuk babası Mehmet Işıkoğlu, 21 Ocak 2016 tarihinde evde bulunan 7 bin 700 lira parayı alarak eşi Reyhan'a, "Silah ticareti yapacağız. Bu işte çok para var. Biriki saate dönerim" diyerek çıktı. O gece eve dönmeyen Mehmet'in ailesi polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bu sırada baba Ramazan Işıkoğlu'na gelen bir telefon oğlunun sağlık durumunun iyi olduğunu bildirildi. Mehmet'i bulmak için çalmadık kapı bırakmayan aile son çare olarak ATV'de yayınlanan Müge Anlı'nın programına başvurdu.

KÖPEKLER ÇIKARDI
Kayıp gencin arama çalışmaları çok yönlü sürdürülürken, Karataş sahillerinde köpeklerin ortaya çıkardığı ceset üzerindeki kıyafetler Işıkoğlu ailesine gösterildi. Aile kıyafeti tanıdı. Ancak polis olaya netlik kazandırmak için DNA testi yaptı. Test sonucunda 17 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen cesedin Mehmet Işıkoğlu'na ait olduğu anlaşıldı. Öldürülen Mehmet'in katil zanlısına ulaşmak için özel bir ekip kuran Adana Emniyeti, Jandarma ile ortak çalıştı ve eldeki tüm bilgileri değerlendirdi. Müge Anlı'nın programına çıkan ailenin sözleri detaylı olarak araştırıldı. Programda kaza yapan bir araçtan söz edildiğini duyan polis detaylı bir çalışma sonucu söz oknusunu otomobilin Serhat Sukgen'e ait olduğunu ortaya çıkardı. Gözaltına alınan Serhat Sukgen çapraz sorgulama sonucu Mehmet'in arkadaşı Mehmet Seyran Alp tarafından öldürüldüğü itiraf etti. Sukgen'in ifadesine göre, 2005 yılında öldürülen Behçet Alp'in intikamını almak isteyen Mehmet Seyran Alp'in bu cinayetten sorumlu tuttuğu Mehmet Işıkoğlu'nu kandırarak Karataş'a götürdüğü ve burada bıçakladıktan sonra sahile gömdüğü öğrenildi.

"BEN KATİL DEĞİLİM"
Cinayet Masası ekipleri, eldeki bilgilerin ışığında katil zanlısı Mehmet Seyran Alp, cinayete yardım eden arkadaşı Serhat Sukgen ve Abdülkadir Alp'i gözaltına alarak sorguladı. Sağlık kontrolüne giderken habercilerin "Neden öldürdün" sorusuna "Ben öldürmedim, katil değilim" diye yanıt veren Mehmet Seyran Alp, "Onu ben öldürmedim. Serhat Sukgen bana iftira atıyor. Ölen ağabeyim Behçet Alp'le bu işin hiç bir ilgisi yok. Ben hukuk istiyorum. Katil olsam kaçardım" diye kendisini savundu. Karataş İlçe Jandarma Komutanlığına teslim edilen zanlılar adliyeye sevk edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Işıkoğlu intikam cinayetine kurban gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN