Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acılarını resim yaparak anlatıyor

Giriş Tarihi: 28.3.2016
Acılarını resim yaparak anlatıyor
Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle yaklaşık 1,5 yıl önce Kahramanmaraş'a gelen biyoloji öğretmeni Lamis Bako, savaşta kadınlar ve çocukların yaşadığı acıları herkese anlatabilmek için resim yapmayı öğrendi. Suriye'de kadın ve çocukların çok zor durumda olduğunu dile getiren Bako, "Bu resimleri çizmekle kadınların geçirmiş olduğu zor dönemleri, çocukların geçirmiş olduğu zorlukları anlatmaya çalışıyorum" dedi.

SADECE BİNDE BİRİ
Suriye'de kadınlara ve çocuklara işlenen zulümleri resimlerle anlatmanın mümkün olmadığını belirten Bako, "Uzun süre o kadınlar ve çocuklar zor durumlardan geçtiler. Bu resimlerle kadınların çocukların durumlarını anlatmaya çalıştım. Yapabildiğim çektiği acıların binde birini gösterebilmek. İmkanlarım dahilinde ülkemdeki insanların durumlarını bu resimlerle Türk halkına iletmeye çalışacağım" diye konuştu.

KADINA ŞİDDET
Suriye'deki büyük zulüm ve haksızlıkların artık dayanılamaz hale geldiğini vurgulayan Bako, şunları kaydetti: Bazı resimlerde aynı zamanda kadının kendisini nasıl ifade etmesi gerektiği üzerinde durdum. Kadına karşı şiddeti yine resimlerimde anlattım. Resimlerde kadının şiddete maruz kaldığındaki halini ve sevildiğindeki halini de anlattım. İnşallah Suriye eski haline döner, biz de vatanımıza dönebiliriz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acılarını resim yaparak anlatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN