destanı ’te yaşandı

Şahinbey Belediyesi’nin Demokrasi Meydanı’nda kurduğu platformda canlandırılan Zaferi vatandaşlardan büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Çanakkale destanı Gaziantep’te yaşandı
'te Şahinbey Belediyesi tarafından kurulan ve Zaferi'nin 101'inci yıl dönümü nedeniyle, savaş döneminde yaşanan gerçek öykülerin anlatıldığı Çanakkale Platosu vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Demokrasi Meydanı'nda kurulan plato Çanakkale savaşında vatan topraklarının müdafaasında verilen mücadeleyi ve zorlukları anlatırken, Çanakkale'ye hiç gitmeyen vatandaşlar destanı yaşama imkanı buldular.

GÖSTERİ DUYGULANDIRDI
Demokrasi meydanında günlerce süren gösteriyi izleyen ve duygu dolu anlar yaşayan vatandaşlar, "Daha önce Çanakkale destanını kitaplardan okumuştuk. Ancak bu gün adeta o günleri yaşadık ve çok duygulandık. Allah o günleri bize bir daha yaşatmasın. Bu gösteriyi bizlere izleme şansını sunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyoruz" dediler.

20 BİN ÖĞRENCİ GİDİYOR
Bu arada, Şahinbey Belediyesi, 20 bin öğrenciyi daha Çanakkale'ye götürerek, şüheda topraklarını ziyaret ettirecek. Başkan Mehmet Tahmazoğlu gençlerden gelen yoğun istek sonrasında 20 bin öğrenciyi daha Çanakkale'ye götüreceklerini belirterek, "Geçen yıl 22 bin öğrencimizi götürmüştük. Bu yıl da 20 bin öğrencimizi daha uçakla Çanakkale'ye götüreceğiz. Böylelikle gençlerimiz bu vatanın nasıl kazanıldığını, nasıl mücadeleler ve şehitler verildiğini yerinde görecekler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale destanı Gaziantep’te yaşandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN