‘Emmi dur’ dediler parasını çaldılar

Giriş Tarihi: 31.3.2016
‘Emmi dur’ dediler parasını çaldılar

’da cebindeki bin lirasını dolandırıcılara kaptıran 82 yaşındaki Muzaffer Can, “Yemeyenin malını yerler” dedi

'da bankadan çektiği 65 yaş aylığının bin lirasını gömleğinin cebine koyan 82 yaşındaki Muzaffer Can'ın, yolda yürürken yanına gelen iki dolandırıcı, "Emmi bizi tanıdın mı?" diyerek sarıldı. Yaşlı adam ne olduğunu anlamadan iki dolandırıcı cebindeki bin lirayı aldıktan sonra hızla oradan uzaklaştı. Bir süre sonra parasını kaptırdığını anlayan yaşlı adam, "Yemeyenin malını yerler" dedi.

GÖMLEĞİNİN CEBİNDEN ALDI
Olay Sarıçam ilçesine bağlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre bankadan 65 yaş maaşı çeken Muzaffer Can bin lirasını gömleğinin cebine koyduktan sonra evden çıktı ve Kozan yolunda yürümeye başladı. Bir süre sonra yaşlı adamın yanına bir otomobil yaklaştı ve içinden iki kişi indi. Şüphelilerden biri, "Emmi beni tanımadın mı? Nasılsın? Ben Osman'ın oğluyum" diyerek sarıldı. Muzaffer Can, kendisine sarılan genci tanımadığını söylerken, dolandırıcı bir çırpıda gömleğin cebindeki bin lirayı el çabukluğu ile aldı. "Tamam emmi sen bizi tanıyamadın" diyen dolandırıcılar otomobile binip olay yerinden ayrıldı.

POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI
Yaşadığı olayın şaşkınlığı ile biraz ilerdeki bakkala giren Muzaffer Can, alışveriş yapmak için elini cebine attığında parasının yerinde olmadığını anladı. Kendisine sarılan şahısların dolandırıcı olduğunu fark eden yaşlı adam e haber verdi. Olay yerine gelen polis yaşlı adamdan şüphelilerin eşkallerini alarak çalışma başlattı. Başından geçenleri anlatan Muzaffer Can, "İki kişi yanıma yaklaştı. Biri, 'Emmi dur beni tanıdın mı, ben Osman'ın oğluyum' diyerek sarıldı. 'Hangi Osman' diye sormama kalmadan 'Tanımadın sen bizi' diyerek uzaklaştılar. Bakkala gittim parayı çıkaracaktım yoktu. Demek ki o gençler paramı çalmışlardı. Sağlık olsun. Ne yapalım yemeyenin malını yerler" diye dert yandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Emmi dur’ dediler parasını çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN