Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Büyük: ’nın geleceğinden ümitliyim

Sanayi Odası’nın konuğu olan Vali Mustafa Büyük, “Adana’nın, huzurlu, uyumlu, geleceğe ümitle bakan, çok önemli altyapı yatırımlarıyla giderek daha fazla gelişeceği kanaatindeyim” dedi

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Vali Büyük: Adana’nın geleceğinden ümitliyim
'nın güçlü yönleri ve geçmişten aldığı tecrübesiyle çok daha iyi noktalara geleceğine inandığını belirten Vali Mustafa Büyük, bölgesiyle birlikte Marmara'nın alternatifi metropol bir bölge haline dönüşeceğini söyledi. Adana Sanayi Odası Mart Ayı Meclis Toplantısı'na konuk olan Vali Mustafa Büyük, önemli bir coğrafyada, stratejik ve metropol merkez konumunda bulunan Adana'nın, sanayideki değişimleri gerçekleştirmekte olduğunu bildirdi. Vali Büyük, Adana için 250 proje belirlendiğini, gerçekleşmesi için tüm kesimlerin sahip çıkması ve takipçisi olması gerektiğini kaydetti.

GÜVENLİ BİR ŞEHİR
Gayri Safi Yurtiçi Hasıladaki payı, kişi başına düşen milli gelir gibi verilere bakıldığında Adana'nın Türkiye ortalamasının üzerinde olumlu bir noktada bulunduğunu vurgulayan Vali Mustafa Büyük, "Adana Projelerini Konuşuyor Çalıştayı" ile yatırımlarda sinerji oluşturulmasını amaçladıklarını ifade etti. Adana'nın güçlü tarafları ve geçmişten aldığı tecrübesi ile yatırım ve üretim açısından Marmara'nın alternatifi bir metropol bölge haline gelmesinin mümkün olduğunu söyleyen Vali Büyük, Adana'nın hassas bir bölgede yer almasına rağmen, diğer büyük şehirlere oranla oldukça güvenli bir şehir konumunda olduğunu, bu anlamda sorumlu kurum ve kuruluşların büyük bir özveri ile hareket ettiğini ifade etti.

ÇOK ÖNEMLİ PROJELER
ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç kent ile sanayinin sorunlarının dile getirilmesi ve çözüm bulunması için girişimlerin sürdürüldüğünü belirterek, Adana için öncelikli belirlenen 250 projenin kentin geleceğine yönelik önemli ipuçları verdiğini vurguladı. Ceyhan Endüstri İhtisas Bölgesi ve Kimya Vadisi gibi iki önemli üretim projesinin yer aldığını söyleyen Kıvanç, şöyle konuştu: Kimya Vadisi projesi kapsamında ülkemizde üretilemeyen, ithalat bağımlılığı yüksek olan kimyasalların bölgemizde üretilebilmesine yönelik ön çalışmalar yapılması öngörülmektedir. Ceyhan Enerji Endüstri İhtisas Bölgesi projesiyle de bölgemizde rafineri ve petrokimya yatırımları gerçekleştirilmesi bölgenin bir üretim merkezine dönüşmesi beklenmektedir. Yine çalışmaları devam eden Ankara-Adana hızlı tren hattı, tüm bölgeyi kapsayacak şekilde planlanan kapalı devre sulama sistemi, liman, kentsel dönüşüm ve şehir içi ulaşım projeleri, Entegre Sağlık Kampüsü projesi gibi projeler Adana'nın geleceğine yönelik önemli ipuçları vermektedir. Adana önümüzdeki dönemin en gözde bölgelerinden biri olacaktır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük: Adana’nın geleceğinden ümitliyim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN