Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocamaz: hizmete doyacak

Başkanlıktaki 2 yılın değerlendirmesini yapan Burhanettin Kocamaz, Tulumba Bat-Çık Projesi’nin tamamlandığını anımsattı, monoray projesinin ise onay beklediğini söyledi

Kocamaz: Mersin hizmete doyacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, görevindeki 2 yılın değerlendirmesini yaptı. Kocamaz, "Tulumba Bat-Çık Projesi'ni Mersin'de hayata geçirdik. Kent ve ilçelerindeki yollara toplam 1 milyon 74 bin 750 ton asfalt kaplama yaptık. Toplam 111 engelsiz, modern ve konforlu toplu taşıma aracını hizmete sunduk. Bu sayede günlük yolcu sayısı 25 binden 60 bine çıktı" dedi. Kocamaz merakla beklenen monoray projesinin de Ulaştırma Bakanlığı'ndan onay beklediğini söyledi.

2 VERİMLİ YIL
Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 'Hizmette 22 Mersin'e Hizmette 2. Yıl' isimli toplantıda konuşan Kocamaz, ulaşımdan, sağlığa kadar birçok hizmete imza atıldığının altını çizdi. Kocamaz, "Trafiği en çok rahatlatan sistemlerden biri olan Tulumba Bat-Çık Projesi'ni Mersin'de ilk defa hayata geçirerek hem ulaşımı rahatlattık hem de sürücülerin trafikte kalma sürelerini azalttık. Mersin Şehirlerarası Terminali'ni (MEŞOT) tamamlayıp hizmete açtık. Kargaşa oluşturan gereksiz kavşakları kaldırıyor, kenti engelsiz hale getiriyoruz" dedi. Kent merkezi ve ilçelerindeki yollara toplam 1 milyon 74 bin 750 ton asfalt kaplama yapıldığını bildiren Kocamaz, şunları kaydetti: Toplam 26 bin metre yeni yol açtık. Ürettiğimiz 265 milyon 498 bin 284 metre kare kilit taşını, yaya kullanımlarını iyileştirmek amacıyla kaldırımı olmayan yerlere döşedik. Kent mobilyaları, durakları ve yön levhalarını kendimiz üreterek bütçemize katkı sağladık. Toplam 111 engelsiz, modern ve konforlu toplu taşıma aracını hizmete sunduk. Günlük yolcu sayısı 25 binden 60 bine çıktı.

ONAY BEKLİYOR
Kocamaz, "2030'da ulaşım sorunu yaşamayan bir Mersin için planımızı yaptık. Akbelen Bulvarı üzerinde 2, Limonluk Kavşağı'nda ise 1 olmak üzere toplam 3 bat-çık projemizi hayata geçireceğiz. Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan monorayla ilgili bakanlıktan onay bekliyoruz" dedi. Yeşil ve temiz bir Mersin oluşturmak için de çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Kocamaz, geri dönüşüm ve atık tesisleriyle sağlıklı bir kent inşa ettiklerini, Anamur, Mut ve Bozyazı Atıksu Arıtma Tesisleri'ni hizmete açtıklarını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocamaz: Mersin hizmete doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN