AYAMDER’den turunç harekâtı

Giriş Tarihi: 2.4.2016
AYAMDER’den turunç harekâtı

Yapı Müteahhitleri Derneği, yıllardır pamukla özdeşleşen Adana’nın yeni sembolünün turunç olması için kolları sıvadı ve üyelerinden yaptıkları binaların bahçesine 5’er turunç ağacı dikmesini istedi

Uzun yıllar özdeşleştiği pamukla yollarını ayıran , yola artık turunçla devam ediyor. Portakal Çiçeği Festivali'yle ilk adımın atıldığı kentte ikinci adım Adana Yapı Müteahhitleri Derneği'nden (AYAMDER) geldi. AYAMDER Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, dernek üyelerinden yaptıkları her binanın bahçesine 5 turunç ağacı dikmesi çağrısında bulundu. Adanalı müteahhitler bu kampanyaya tam destek verdi.

EN İYİ SEMBOL TURUNÇ
Marka kent olma yolundaki bir kentin sembolünün olması gerektiğini vurgulayan AYAMDER Başkanı Vursavuş, Adana içi en iyi sembolün turunç olduğunu söyledi. Adanalıların geçmişten günümüze kenti turunç ağaçlarıyla donattığını anımsatan Başkan Vursavuş, "Keşke Adana'nın bütün sokakları turunç olsa. Başka hiçbir ağaca ihtiyacımız yok. Belediyelerden ricamız; nerede bir boşluk bulurlarsa oraya ekecekleri bir ağaç varsa o turunç olsun. Adana'ya sembol olacak bir bitkidir" dedi. Adana'nın dokusuna katacağı görsel güzelliğin yanı sıra hem kente hem de ülkeye faydası olacağı için bu kampanyayı başlattıklarını anlatan Vursavuş, "Bu bir tavsiye kararıydı ve yaptırıcılığı yoktu. Ancak müteahhit arkadaşlarımız bu karara çok sıcak yaklaştı ve hayata geçirmeye başladı. Yapılaşma için birçok portakal bahçesi kesilmişti. Bir anlamda vefa borcumuzu ödüyoruz. Bu kampanya bir sonraki kuşaklara taşınacak ve bir kültür olacak" diye konuştu. Belediyelerden de destek isteyen Vursavuş, şöyle konuştu; "Belediyeler, bize ruhsat verdiklerinde, iskana geldiklerinde 'Nerede sizin turunç ağaçları' diye sorsunlar. Kent dokusuna yararı olacak bu projeye destek versinler. Zaten ağaç dikiyoruz, palmiye dikiliyor, çiçek ekiyoruz. 3-5 tane de turunç dikilsin. Belediyelerle bir protokol imzalamayı düşünüyoruz. Onlara 'Turunçlar sizin fidanlığınızda durmasın bizim bahçelerimiz de ekili olsun' diyeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AYAMDER’den turunç harekâtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN