Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fabrikatörün güvercin sevgisi

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Fabrikatörün güvercin sevgisi

’ta yaklaşık 200 kiye istihdam sağlayan tekstilci Hacı Ali Sezal, fabrikasının çatısına kurduğu galeride hobi olarak bine yakın güvercin yetiştiriyor

'ta adamı Hacı Ali Sezal, fabrikasının çatısına kurduğu galeride bine yakın güvercin besliyor. Çocukluğundan beri güvercinlere merakının olduğunu söyleyen 62 yaşındaki tekstilci Sezal, 19 yıl önce kurduğu fabrikasının çatısında bir güvercin galerisi oluşturdu. Makine seslerinden bunaldığında soluğu ların yanında alan Sezal, sayıları bine yaklaşan güvercinlerine adeta bebeği gibi bakıyor, hepsiyle yakından ilgileniyor.

GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
İşadamı Hacı Ali Sezal, güvercin beslemeyi bir yaşam biçimi haline getirdiğini söyleyerek, "Eğer bir tanesi hastalansa gözüme uyku girmiyor. Hepsinin aşısını, ilacını eksik etmiyorum. Eğer bir yerde cins bir güvercin görürsem ona sahip olmak için hiçbir masraftan kaçınmıyorum. Arkadaşlarım bunun hastalık olduğunu söylüyor ama ben daha çok terapi gözü ile bakıyorum. Yoğun iş stresinden güvercinlerimin yanına çıkarak kurtuluyorum" diye konuştu.

İHALELERİ KAÇIRMIYOR
6. Filo Güvercini Festivali'nde bir güvercinine 30 bin lira değer biçildiğini de sözlerine ekleyen Hacı Ali Sezal, "Kuş sevgisi bambaşka bir şey. İçinde hayvan sevgisi, doğa sevgisi taşımayan bir insan hayatta başarılı olamaz. Güvercin ihaleleri olur. Hepsine katılmaya özen gösteririm. Burada güvercin satışları olur. Cinsine, rengine, yapısına göre farklı fiyatlarda satılan güvercinlerden alır kuşlarımın sayısını artırmaya özen gösteririm" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fabrikatörün güvercin sevgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN