Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altı ayda meslek sahibi oluyorlar

Giriş Tarihi: 4.4.2016
Altı ayda meslek sahibi oluyorlar
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, açtığı kurslara devam eden kileri 6 ay gibi kısa bir sürede meslek sahibi yapıyor. Hem kalifiye bir nesil yetiştirmek hem de yeni iş alanları sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren belediye, bugüne kadar binlerce kişinin meslek sahibi olmasını sağladı. Şehitkamil Belediyesi'ne bağlı Münif Paşa Aile 'nde açılan kuaförlük kursuna katılan kadınlar, 6 aylık eğitimden geçerek sertifikalarına kavuştu.

TEORİ VE UYGULAMA
Merkezin kuaför eğitmeni Songül Tüke, "30 kursiyerimiz var. Kursiyerlerimiz buraya gelerek meslek sahibi olarak ailelerine katkıda bulunabiliyorlar. Çalışmak isteyen kursiyerlerimize iş bulmaları konusunda yardımcı oluyoruz. Kursiyerlerimiz burada saç kesimi, boya, perma, röfle, gelin saçı, türban bağlama, fön, topuz, makyaj ile epilasyon eğitimini teorik ve uygulamalı olarak görüyor" dedi.

ÇOCUKLARI İÇİN
Kursiyer Nazmiye Gürbüz, çalışmaktan ziyade öğrendikleriyle kendi çocuklarına katkı sunduğunu ifade etti. Gürbüz, "3 kız çocuğum var. Daha çok onlar için kursa katıldım. Kuaföre ödeyeceğime hem burada yeni şeyler öğreneyim hem de ev ekonomime katkı olsun diye geliyorum. Evde oturmaktansa buraya gelerek yeni bilgiler öğreniyoruz" diye konuştu. Kursiyer Medine Kaplan da kursu tamamlayıp bir işyeri sahibi olmayı planladığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altı ayda meslek sahibi oluyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN