Çareyi SABAH’ı karalamakta buldu

Sahte bir hesaptan Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerine gönderdiği e-postada SABAH Güney’i alan Rektör Adayı Enver Alper Güvel hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Giriş Tarihi: 4.4.2016
Çareyi SABAH’ı karalamakta buldu
Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksekokulu'ndaki yolsuzluk iddiaları üzerine hakkında disiplin cezaları verilen ve lüzumu muhakemesi uygun görülen Prof. Dr. Enver Alper Güvel'in, isimsiz bir hesaptan Çukurova Üniversitesi öğretim üyelerine gönderdiği iddia edilen e-posta adliyelik oldu. politikkalite@gmail.com adresinden yaklaşık 200 kişiye gönderilen e-postada Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. 'ın yanı sıra iddiaları gündeme taşıyan SABAH Güney ve Bölge Temsilcisi Ramoğlu alındı.

YÖK CEZA VERDİ
Ceyhan MYO müdürlüğü yaptığı döneminde, usulsüzlük iddiaları yüzünden hakkında soruşturma açılan ve 200 bin lira kamu zararına yol açtığı iddia edilen Prof. Dr. Güvel için, Yükseköğretim Denetleme Kurulu kademe ilerlemesinin durdurulması ve aylıktan kesme gibi disiplin cezalarının yanı sıra lüzumu muhakeme kararıyla yargı yolunu açmıştı. Rektör adayı olan Güvel hakkındaki iddiaların SABAH Güney'de gündeme gelmesinin ardından isimsiz bir hesaptan ÇÜ öğretim üyelerine e-posta gönderildi.

BİR TEK O SUÇSUZ
24 Mart 2016 tarihinde politikkalite@ gmail.com hesabından gönderilen e-postada, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın ve ÇUMED Başkanı Cengiz Kurt hakkında ağır ithamlar yer alırken, SABAH Güney ve Bölge Temsilcimiz Ersin Ramoğlu hakkında da mesnetsiz iddialar ortaya atıldı. Çukurova Üniversitesi İç Denetim Birimi ve YÖK Denetleme Kurulu'nun hakkında işlem yaptığı Güvel'in suçsuzluğunun anlatıldığı e-postada, Güvel dışındaki herkesin sistematik bir şekilde mobbing ve iftira operasyonu yürüttüğü ileri sürüldü.

SUÇ DUYURUSU YAPILDI
Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, söz konusu e-postanın, Prof. Dr. Enver Alper Güvel tarafından kaleme alınıp, sahte bir hesap üzerinden yaklaşık 200 öğretim üyesine gönderildiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bölge Temsilcimiz Ersin Ramoğlu da Güvel'in iftiralarını yargıya taşıdı. Teknokent yönetimi, ÇUMED Başkanı Cengiz Kurt ve bazı öğretim üyelerinin de Güvel hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ
Alper Güvel'in suçladığı isimlerin başında gelen ÇUMED Başkanı Cengiz Kurt, "İddia sahibi, elindeki belgeleri masaya koyup iddiasını kanıtlar. Bu kişi ise sahte bir hesabın arkasına gizlenerek öğretim üyelerini etkilemeye çalışıyor. Kendini saklaması, suçluluk psikolojisinden" dedi.

YAZAR: E.ALPER GÜVEL
politikkalite@gmail.com hesabından gönderilen e-postanın her ne kadar Alper Güvel ile ilişkisi yokmuş gibi görünse de dijital belgenin özellikleri kontrol edildiğinde yazarının E. Alper Güvel olduğu görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çareyi SABAH’ı karalamakta buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN