Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te bal kalitesi artacak

Gaziantep’te bal kalitesi artacak

Büyükşehir Belediyesi, bilinçli tarım uygulamalarıyla kaliteyi artırmak için eğitim verilen 80 arı yetiştiricisine ücretsiz 2 bin modern kovan hediye etti

Büyükşehir Belediyesi, arıcılıkta kaliteyi ve verimi artırmak için çiftçileri eğiterek ücretsiz kovan verdi. Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim alan 80 arı yetiştiricisine 25'er adet kovan hediye eden Büyükşehir Belediye Başkanı , 2019 yılına kadar yapacakları çalışmalarla Gaziantep'teki bal üretimini iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Gaziantep için çalıştıklarını belirterek, yaptıkları projelere destek veren herkese teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, doğal ilaç olan balı yapan arılara alan ve ortam hazırlanması gerektiğini vurguladı. Şahin, Bal arıları için destek verdiklerini ve kısa zaman öncesinde bal ormanı kurduklarını kaydetti.

TARIMSAL FAALİYET
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, arıcılığın geçmişinden örnekler verdi. Dünya'da 50 milyon kovanın 1 milyon ton bal üretimi yaptığını vurgulayan Yılmaz, Türkiye'de 7 milyon 700 bin civarında kovanın olduğunu, 100 bin tonun üzerinde de bal üretiminin olduğunu söyledi. Gaziantep'te 35 bin kovandan 230 ton bal üretimi yapıldığını belirten Yılmaz, arıcılığın sadece bir üretim olmadığını, tarımsal bir faaliyet olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’te bal kalitesi artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN