Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hissedilebilir yüzeyler vatandaşı tehdit ediyor

Görme ler için yapılan hissedilebilir yüzeylerde meydana gelen bozulmalar sadece engelli vatandaşları değil herkesi tehdit ediyor

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Hissedilebilir yüzeyler vatandaşı tehdit ediyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından görme vatandaşlar için kentin önemli caddelerine yapılan hissedilebilir yüzeylerden kaynaklı sorunların ardı arkası kesilmiyor. Özellikle Caddesi'nde deneme amaçlı olarak hayata geçirilen hissedilebilir yüzeyler, çevre ve görüntü kirliliğine neden olurken Cumhuriyet Caddesi'nde ise başta görme engellikler olmak üzere vatandaşların kaldırımda güvenli yürümelerini tehdit eder hale geldi.

ÇÖZÜM BEKLİYOR
Hissedilebilir yüzeyin bir bölümünde meydana gelen kırılma ve buna bağlı oluşan çukuru gören vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 153 çağrı merkezini arayarak sorunun çözülmesini istedi. Ancak aradan geçen 2 aya rağmen yetkililer sorunu çözüme kavuşturmadı. Çok sayıda kişinin bu engele takılarak dengesini kaybettiğin belirten vatandaşlar, "Bazıları ise yere düştü. Büyük bir kaza yaşanmadı. Ama yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Büyükşehir, neyi bekliyor, neden bu kadar çözümü basit bir sorunu çözmeye yanaşmıyor anlamış değiliz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hissedilebilir yüzeyler vatandaşı tehdit ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN