’li başkandan ’li vekile salvo

Giriş Tarihi: 7.4.2016
MHP’li başkandan CHP’li vekile salvo

Yerel yönetimlerin performansını eleştiren milletvekili Serdar Kuyucuoğlu’na yüklenen ’li Başkan Burhanettin Kocamaz, “Ağzımı açtırma zararlı çıkarsın” dedi

'li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu'nun tartışması kent gündemine damga vurdu. Yerel yönetimlerin 2 yıllık performanslarını değerlendirmek amacıyla düzenlediği toplantıda Büyükşehir'in hizmetlerini eleştiren CHP'li vekile yüklenen Başkan Kocamaz, "Allah bizi, sizin arkanızı toplayalım diye yaratmış. 15 yıldır belediye yönetimindesiniz. Yarattığınız enkazı biz topluyoruz. Ağzımı açtırma zira zararlı çıkarsın" dedi.

AĞIR DİLLE ELEŞTİRDİ
Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında açıklamasının önemli bir bölümünü Büyükşehir Belediyesi'ne ayıran ve ağrı sözlerle eleştiren CHP'li Vekil Ser-
dar Kuyucuoğlu, "Dağ fare doğurdu gerçeğini kanıtlayan başarısız bir yöneticilik sergilendi. 2 yılda Burhanettin Amca'dan masallar dinledik. Projelerin hayata geçirilme konusunda sınıfta kaldı. Günü kurtarma anlayışı Mersin'e yapılacak en büyük ihanettir. Seçim öncesi verdiği sözler unutuldu" diye konuştu.

BAŞKAN KOCAMAZ: KERAMET EHLİ GİBİ
CHP'li vekilin bu sözlerine yanıt gecikmedi. Sosyal medyadaki hesabından isim vermeden ancak Mersin Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu'nu işaret eden Burhanettin Kocamaz özetle şöyle konuştu: "Kerameti kendinden menkul, adaylık müdavimi olan ve son anda tampona tutunarak milletvekili olmuş bir zat yine keramet ehli gibi döktürmüş. Bu şahıs bizim üzerimizden kendisini fark ettirmek istiyor ve aklınca 'ben buradayım' diyor. Biz 'buradayım' diyen nicelerini gördük."

ULAŞTIRMA UZMANI
"Allah bizi sizin arkanızı toplayalım diye yaratmış. Tarsus'ta SHP, Mersin'de CHP. Yıllardır siz yönetimdeydiniz. Adama sorarlar, 'Siz bu Mersin'e ne verdiniz?' diye. 15 yıllık yönetiminizde Mersin irtifa kaybetti. Halen sizin eksiklerinizi, yanlışlarınızı düzeltmek ve borçlarınızı ödemek için çabalıyoruz. Benim ağzımı açtırma zira zararlı çıkarsın. Kendini ulaştırma uzmanı ilan etmişsin ama bugüne kadar ulaşımla ilgili hangi projede çalıştın? Hangi ulaşım problemini çözdün?"

"HARİÇTEN GAZEL OKUMA"
Büyükşehir Yasası'nın ilk defa kullanıldığı bir dönemde belediye ile ilgili insafsızca eleştiriler yapıyorsun. Allah'ın izniyle, zaman seni utandıracak, sıkılacak bir yüzünüz varsa kızaracaktır. Haddini bil sayın vekil. Sen benim muhatabım değilsin. Kağıt üzerinde değil, gerçek manada rüştünü ispatla karşıma öyle çık. Hariçten gazel okuma! Senin gibi kimler geldi, kimler geçti bizim karşımızdan. Sen belki bir yerlere aday olmak istiyorsun ve bizi süfli düşüncelerine alet etmek istiyorsun. Ama şunu bil bu ayaklardan artık paça olmuyor. Haddini bil ve çizmeyi aşma."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP’li başkandan CHP’li vekile salvo
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN