Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müsteşar İpek’ten çıkarması

Adalet Bakanlığı Müsteşarı seminer için geldiği ’da bir dizi ziyarette bulundu

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Müsteşar İpek’ten Adana çıkarması
Adalet Bakanlığı Müsteşarı , seminer için geldiği 'da bir dizi ziyaret gerçekleştirip incelemelerde bulundu. Adana Adliyesi'nde 200 bin fidan dikiminin yapılacağı 'Ağaçlar Mazimiz Fidanlar İstikbalimiz' adlı projenin fidanını diken ve iş güvenliği kursunu bitiren personele sertifikalarını veren Müsteşar İpek, daha sonra bakanlığına bağlı adli kurumlarda incelemeler yapıp, Şırnak şehidi polis memuru Volkan Çay'ın ailesine de taziye ziyaretinde bulundu.

HİZMET İÇİ EĞİTİM
Türkiye Adalet Akademisi tarafından 'Uzlaşma Kurumunun Etkinliğinin Arttırılması' konulu hizmet içi eğitim programının açılışına katılmak üzere Adana'ya gelen Müsteşar Kenan İpek, beraberinde Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, Ceza İşleri Genel Müdürü Aytekin Sakarya, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp, bakanlığa bağlı birimlerin genel müdür yardımcıları ve daire başkanları ile Adana Valisi Mustafa Büyük'ü ziyaret etti. Müsteşar İpek'in başında olduğu heyet, daha sonra Güzelyalı Mahallesi'nde yargı mensuplarına yönelik yapılan 'Adana Adliyesi Eğitim ve Sosyal Tesisi' inşaatı ile Kışla Mahallesi'nde yeni yapılan Adana Adalet Sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatlar hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'dan bilgi alan İpek, inşaatların tamamlandığında Adana ve yargı mensuplarının çok güzel iki adli binaya kavuşacağını söyledi.

İLK FİDANI DİKTİ
Başsavcı Ali Yeldan, Adana Adliyesi'ni ziyaret eden Müsteşar İpek'in başında bulunduğu heyete adli çalışmalar, devam eden ve planlanan projeler hakkında bir sunum yaptı. Müsteşar İpek ve beraberindekiler, Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde hayata geçirilen ve hükümlüler tarafından 200 bin fidanın dikiminin yapılacağı "Ağaçlar Mazimiz, Fidanlar İstikbalimiz" isimli projenin açılış fidanını tarihi taş binadaki iç bahçeye dikti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müsteşar İpek’ten Adana çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN