Hayırseverden 24 derslikli lise

lı işadamı Adem Nural, Samandağ ilçesinde 24 derslikli lise yaptıracak. yapımı için Vali Ercan Topaca ile hayırsever işadamı protokol imzaladı

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Hayırseverden 24 derslikli lise
lı işadamı Adem Nural, Samandağ ilçesinde 24 derslikli yaptıracak. Okul için Hatay Valisi Ercan Topaca ile hayırsever işadamı Adem Nural protokol imzaladı. Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokole Hatay Valisi Ercan Topaca'nın yanı sıra Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve hayırsever işadamı Adem Nural katıldı.

DERSLİK SAYISI ARTACAK

Eğitim ve öğretimle ilgili eksikleri tamamlamaya çalıştıklarını belirten Vali Topaca, "Samandağ'da 32 derslikli bir endüstri meslek lisesi inşaatımız var. Tekebaşı'nda ek bina yapımı tamamlandı. Bunlar dışında yapımı devam eden iki ortaokul ve iki anaokulu var. Çocuklarımızın geleceğe en güzel şekilde hazırlanması için hayırseverlerimizin de desteği ile hizmetlerimiz devam ediyor. Hedefimiz derslik başına düşen öğrenci sayısını ulusal standart olarak belirlediğimiz 24'e çekmektir" dedi.

"ONURLU VE GURURLUYUM"

İşadamı Adem Nural ise her şeyden önce gururlu olduğunu belirterek, "Yüce sevletime ve milletime böyle bir okul kazandıracağım için çok mutluyum. Ben 36 yıldır ekmek bulmak için üç kıtaya gidiyorum ve Allah'ın izniyle para kazanıyorum. Bu parayı devletimin ve milletimin hizmetine sunduğum zaman çok mutlu oluyorum. Nasip olursa Milli Eğitim'e katkılarım devam edecek" dedi. Protokol sonrası Vali Topaca, günün anısına Nural'a kalem hediye etti ve plaket verdi. Samandağ ilçesi Çiğdede Mahallesi'nde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde şu an 936 öğrenci eğitim görüyor. 13 derslikli mevcut binanın yerine 24 derslik ve atölyeleri ile birlikte hizmete girecek olan okulun yapımına kısa sürede başlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırseverden 24 derslikli lise
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN