Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyon projenin çukuru doldu

Giriş Tarihi: 8.4.2016
Vizyon projenin çukuru doldu

’da Köprüsü’nün temeli için açılan çukurlardan biri tören anında diğeri ise 8 günde dolduruldu. Köprünün yapımı konusunda bilinmezlik ise sürüyor

'da Büyükşehir Belediyesi tarafından "Vizyon Projesi" olarak duyurulan ve temeli geçtiğimiz hafta Çarşamba günü MHP Genel Başkanı 'nin katılımı ile atılan "Devlet Bahçeli Köprüsü" ile ilgili belirsizlik tazeliğini koruyor. Temelin atılmasından sonra başlayan tartışmalar devam ederken, köprüde hiçbir çalışmanın olmaması da dikkati çekiyor. Yapılan tek çalışma temel atma töreni sırasında açılan çukurlardan birinin tören anında, diğerinin ise aradan geçen 8 gün içerisinde doldurulmuş olması. Adanalılar, çalışmaların ne zaman başlayacağını merak ediyor.

UYGULAMA PROJESİ YOK

Büyükşehir Belediyesi tarafından Tüsan Yapı ve İmparator A.Ş. ortaklığına 119 milyon 361 bin 583 TL'ye ihale edilen "Devlet Bahçeli Köprüsü"nün temeli atıldıktan sonra TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu adına bir basın açıklaması yapan İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Çağdaş Kaya, köprünün onaylı uygulama projesinin olmadığını belirtmişti. Avam projesi ile ihale yapan Büyükşehir Belediyesi'nin suç işlediği, ihale öncesi yapılan keşfin sağlıklı olmadığı bu yüzden de ihaleye yapılan itiraz üzerine KİK'in konuyu çok yönlü incelediği bildirildi.

FİRMANIN YAPMASI GEREKİR

Tartışmalar sürerken, Büyükşehir Belediyesi kamuoyundaki olumsuz algıyı kırmak için Fen İşleri Müdürlüğü Yol Şube Müdürlüğü'ne ait tüm iş makineleri köprü sahasına gönderdi. Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu da "Devlet Bahçeli Köprüsü'nde hummalı çalışma" başlıklı bir haber servis etti. Ancak bu çalışma da tepki topladı. İhaleyi alan firmanın yapması gereken işleri Büyükşehir Belediyesi'nin yapmasının yasal olmadığı bildirildi. Bu arada köprü sahasında yapılan incelemede iş makinelerinin hummalı çalışması sonrası temel için açılan çukurun doldurulduğu gözlendi. Adana'nın geleceğini ilgilendiren bir projenin oldubittiye getirilmeden daha ayakları basan bir proje olması gerektiği belirtilerek, "Sorunlar çözülsün ve köprü inşaatına başlansın" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyon projenin çukuru doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN