Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 liraya alındı 4 liraya yıkandı

Giriş Tarihi: 9.4.2016
17 liraya alındı 4 liraya yıkandı

AK Partili meclis üyesi Ali Coşkun, Seyhan Belediyesi’ne 17 liraya fatura edilen bir plastik sandalyenin belediyeye yıkama masrafının 4 TL artı KDV olduğunu açıkladı

Seyhan Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Ali Coşkun, hazırlanan denetim komisyonu raporuna ilişkin önemli ayrıntılar açıkladı. 2015 yılında masa, sandalye ve çadır yıkama işi için 140 bin liralık fatura kesildiğini açıklayan Coşkun, belediyenin 17 liraya aldığı plastik bir sandalyeyi 4 TL artı KDV karşılığında yıkadığını açıkladı. Ali Coşkun, Seyhan Belediyesi'nin, evi, arabası ve dükkanı olan bir kişiye de yaklaşık 5 bin lira kira yardımında bulunduğuna dikkat çekti.

CHP'Lİ UZUN'A DESTEK
Seyhan Belediyesi Meclis Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan 2015 yılı raporu meclise sunuldu. 'li meclis üyesi Elif Uzun, raporu okurken eleştiriler ertesi güne bırakıldı. Denetim komisyonunda yer alan AK Partili Ali Coşkun, meclis üyelerinin yapılan çalışmayı ciddiye almaz bir tavırla dalga geçer gibi izlediğini iddia ederek, "Dün burada üzülerek bir tablo izledim. Elif Hanım'a yapılan tutum hiç hoş değildi. Oysa ortada ciddi bir çalışma vardı" dedi. Komisyon üyelerinin yaklaşık 70 gün boyunca titiz bir şekilde çalıştığını ve sorulacak her soruya tek tek, fatura fatura örnek verebileceğini anlatan Ali Coşkun, "Bir plastik sandalyeyi kaç liraya yıkatırsınız? Soruyorum. 17 liraya fatura edilmiş bir sandalyeyi kaç liraya yıkattırırsınız? 4 lira artı KDV'den fatura edilmiş. Evet 4 lira artı KDV'den bir sandalyeyi yıkamışız. Masa sandalye yıkama işine 140 bin lira harcamışız. Masa da var, sandalye de var, çadır da var" diye konuştu. Sosyal yardım konusuna da değinen Coşkun, "Ayşe teyze gelmiş 300 lira vermişiz. Abdullah dayı gelmiş 500 lira vermişiz. Bir tanesi gelmiş 'çok sıkışığım' demiş bin lira vermişiz. Kasım ila aralık ayı sonuna kadar yaklaşık 50 yardım yapılmış ve bir anda da rakamlar 5 bin liralara çıkmış. Ben bir kısmının yardıma muhtaç olmadığını biliyorum. Dükkanı, evi, arabası olana kira yardımı yapmışız" şeklinde konuştu. Arada söz alan CHP'li Başkan Zeydan Karalar, bu eleştiriyi, "Kötü niyetli kullanan olmuş olabilir doğrudur" diye yanıtladı.

"YASAL İŞLEM"
Belediyeyi zarar uğratan ya da olumsuz bir işlem varsa yapanlar hakkında yasal işlem yapılacağını belirten Başkan Karalar ise şunları söyledi: "Tanzim edilmesi gereken bir mesele varsa onu tanzim edeceğiz. Ne Seyhan Belediyesi'nin ne de Seyhan halkının bir kuruşunu kimseye yedirtmeyiz. Bunun gereğini yapacağız. Ama 50 trilyon borç alan, borcunu ödeyen 25 trilyonluk emlak, istimlak satın alan, her belediye yer satıyor biz yer alıyoruz, eskiye oranla yılda 14 trilyon daha fazla iş yükleyen, 100 trilyon biriktiren bir belediyenin anlayışının ne olduğunu görmek o kadar zor değil."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 liraya alındı 4 liraya yıkandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN