Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu tepkisi büyüdü

Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ettiği hakaret, , Mersin ve ’ta kadınlar tarafından protesto edildi

Giriş Tarihi: 9.4.2016
Kılıçdaroğlu tepkisi büyüdü
lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik hakaret içeren ifadeleri çeşitli kesimlerden tepki görmeye devam ediyor. AK Parti ve Mersin İl Kadın Kolları üyeleri, Kılıçdaroğlu'na tepki gösterip "Hakareti sahibine iade ediyoruz" dediler. 'ta da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç da kınadı.

MİLLET HESABINI SORAR
Partili kadınlarla birlikte açıklama yapan AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek, "Partisinin tarihine kara leke olarak geçti. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, kendisini bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Ahlaksız sözlerinin bedelini sağduyu sahibi bu millet ödetecektir" diye konuştu.

ERKOÇ, CHP LİDERİNİ KINADI
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kınadı. Başkan Erkoç kınama mesajında şu ifadelere yer verdi: "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza ilişkin kullandığı hadsiz, haksız ve çirkin sözlerini şiddetle kınıyorum. Tüm kadınlara hakaret eden Kılıçdaroğlu'nu milletimizin vicdanına havale ediyorum. Kılıçdaroğlu bu sözlerini ilerleyen yıllarda utançla hatırlayacaktır. Bu ifadelerin CHP mensubu tüm kadınları da rahatsız ettiğini tahmin ediyorum."

KARA BİR LEKE
Mersin'de Akbelen Bulvarı üzerindeki parti binası önünde toplanan kadınlar adına açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanı Mehri Bilgen, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin ahlak ve insaftan yoksun olduğunu vurguladı. Kurulan cümlenin Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğinin altını çizen Bilgen, "Kılıçdaroğlu, TBMM çatısı altında tüm kadınları aşağılayan tavırla bir kadına hakaret etmiştir" dedi.

SUÇ DUYURUSU
Kahramanmaraş'ta KADEM üyeleri, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. KADEM üyeleri, ellerinde dövizlerle geldikleri adliye önünde Kılıçdaroğlu'na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle tepki gösterip, hazırladıkları dilekçeleri savcılığa teslim etti. KADEM İl Temsilcisi Fatma Kapuçam Kaptanoğlu, sözlerin nefret suçu olduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu tepkisi büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN