Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’e 7’nci OSB onayı

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Gaziantep’e 7’nci OSB onayı
5 ayrı Organize Sanayi Bölgesi faaliyette olan , Şahinbey-Polateli OSB'nin ardından yeni bir organize sanayi bölgesine daha kavuştu. , Sanayi ve Bakanlığı, Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluşuna onay verdi. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından 2012 yılında ilk başvuru yapılarak kuruluş işlemlerine start verilen Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB, ilgili bakanlığın onay vermesiyle resmen kurulmuş oldu.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİYDİ
İlk olarak 1993 yılında Büyükşahinbey Küçük Sanayi Sitesi olarak kurulan bölgedeki 100 kadar fabrikada 2 bin kişi ile üretim yapıldığını anımsatan Yönetim Kurulu Başkanı ve Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB Kurucu Müteşebbis Heyet Başkanvekili Adil Sani Konukoğlu, "GSO olarak, 11 Nisan 2012 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığımız müracaat sonucunda 94 hektar alan üzerinde 'Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi' kurulmuştur" dedi.

ÜRETİM ARTACAK
Oğuzeli'nin Gaziantep için önemli bir bölge olduğunu söyleyen Konukoğlu, "Dolayısıyla burasının geleceğini planlamak açısından önemli bir adım atılmış oldu. Söz konusu alanın OSB olması ile bu bölgede yatırım yapan işletmeler öncelikle çok daha iyi altyapı şartlarına kavuşacaklar. Ayrıca, yatırım teşviklerinden de bir alt bölge desteğinden faydalanacaklar. Böylece bu bölgedeki üretim ve istihdam önümüzdeki dönemde daha hızlı gelişecektir" diye konuştu.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gaziantep Havalimanı bölgesinde yeni bir organize sanayi bölgesinin kurulmasına onay verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep’e 7’nci OSB onayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN