Ünal: Bölgemiz açısından çok şanslı

Giriş Tarihi: 12.4.2016
Ünal: Bölgemiz turizm açısından çok şanslı
Kültür ve Bakanı Mahir Ünal, Turizm Örgütünün 2030 turizm öngörülerine göre, gelecek süreçte turizm trendlerinin daha çok kültür, ve inanç temelli turizm ürünleri olacağını belirterek "Bölgemiz, kültür, tarih ve inanç turizmi açısından son derece şanslı gözüküyor" dedi.

ANTİK KENTİ GEZDİ
Bakan Ünal, Dulkadiroğlu ilçesindeki Germencia Antik Kenti mozaik alanını gezerek incelemelerde bulundu. Bakan Ünal, "Burada Germencia Antik Kenti'ndeki mozaiklerin bir özelliği de o günkü mimari yapı ve dokuya dair bize net resimler veriyor olması. Günlük sosyal yaşama dair bize bir fikir veriyor olması önemli. İnşallah, önümüzdeki 2 yıl geniş bir alanda kamulaştırmayı gerçekleştirip daha büyük ve geniş bir alanı ortaya çıkarmayı planlıyoruz" diye konuştu.

HIZLA SÜRÜYOR
Gelecek dönemlere yönelik dünya turizm planlamasına ilişkin konulara da değinen Bakan Ünal, "Dünya Turizm Örgütünün 2030 turizm öngörülerine göre, önümüzdeki süreçte turizm trendleri, daha çok kültür, tarih, inanç temelli turizm ürünleri olacak. Buradan bakıldığında da bölgemiz, kültür, tarih ve inanç turizmi açısından son derece şanslı gözüküyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak buradaki kültürel mirasın korunması ve ortaya çıkartılması, restorasyonu konusundaki çalışmalarımızı hızla devam ettireceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal: Bölgemiz turizm açısından çok şanslı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN