Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı sanayicilere reform paketi anlatıldı

, Sanayi ve Bakanlığı tarafından hazırlanan Ar-Ge Reform Paketi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Sanayi Odası’nda gerçekleşti

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Adanalı sanayicilere reform paketi anlatıldı

, Sanayi ve Bakanlığı tarafından hazırlanan Ar-Ge Reform Paketi Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıyla Adanalı sanayicilere anlatıldı. Tasarım merkezlerinin Ar-Ge merkezlerine sağlanan destek ve muafiyetlerden yararlandırılacağını belirten Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. İlker Murat Ar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri'nde gerçekleştirilecek tasarım faaliyetlerinin destek ve muafiyet kapsamına alınacağını açıkladı.

PERSONEL SAYISI AZALACAK
Ar-Ge merkezi kurmak için gerekli Ar-Ge personeli sayısının özellikle yüksek teknoloji sektöründe 30'dan 15'e düşürüleceğini anlatan Doç Dr. Ar, "Ar-Ge Merkezleri'nde istihdam edilecek temel bilimler mezunlarımızın maaşlarının brüt asgari ücret kadarlık kısmının,2 yıllığına Devlet tarafından karşılanabilecektir. Firmaların ortak proje yapmalarını teşvik etmeye yönelik Rekabet Öncesi İşbirliği projelerine vergisel ve hibe destekler sağlanacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı sanayicilere reform paketi anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN