Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ öğrencilerinden ‘Bahara Merhaba’ turu

Öğrencilerin KKTC halkıyla kaynaşması, turistik ve eğlence imkanlarından en iyi şekilde yararlanmasına yönelik gerçekleştirilen Bahara Merhaba Turu büyük ilgi gördü

Giriş Tarihi: 15.4.2016
YDÜ öğrencilerinden ‘Bahara Merhaba’ turu
Yakın Doğu Üniversitesi, İşletmeleri 'tourismneu' (DORANA) öğrencilere, Kuzey Kıbrıs'ın Eğitim ve Turizm Adası ayrıcalıklarını yaşamaları amacıyla yeni ürünler sunuyor. YDÜ öğrencileri, Bahara Merhaba Turu'na büyük ilgi gösterdi. Dünyada eğitim turizminin hızla gelişmekte olduğunu söyleyen Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, bu pastadan İngiltere, , İsveç, Avustralya ve Kanada'nın önemli paylar aldığını anlattı. Eğitim turizmi kapsamında öğrenciler ve iş insanlarının üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, dil eğitimleri, staj ya da kongrelere katılmak amacı ile yurt dışına gittiklerini belirten Savaşan, bu öğrenci ve kişilerin gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde eğitim kalitesi başta olmak üzere o ülke ve şehirlerdeki, insani, tarihi, turistik ve eğlence olanaklarının da belirleyici rol oynadığını söyledi.

"TURİZME DAİR NE VARSA"
Yeni dönemde 'Turizme dair ne varsa' sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Savaşan "Öğrencilerimize eğitim aldıkları sürece her hafta zengin aktivitelerle dolu geziler, partiler ve tatil paketleri, yurt dışı teknik gezi turları sunacağız. Yeni uygulamalarımız ile hedeflediğimiz öğrencilerimizin üniversitemizde kaliteli eğitim alırken yıl boyunca gerçekleştirilecek sosyal etkinliklere de katılmaları ve bu sayede de Kuzey Kıbrıs'ta değerli anılar biriktirmeleridir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ öğrencilerinden ‘Bahara Merhaba’ turu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN