Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sı iki teröristi yakaladı

Aranan teröristler listesinde yer alan -Erzin grup sorumlusu İsmail Çabuk’un başına bir milyon lira ödül konulduğu bildirildi. İki terörist yurt çapında çok sayıda eyleme karıştı

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Osmaniye jandarması iki teröristi yakaladı
Yasadışı bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik çalışmalarını sürdüren İl Alay Komutanlığı ekiplerinin yaptığı kapsamlı çalışma neticesinde Amanos dağlarında faaliyet gösteren Osmaniye-Erzin grup sorumlusu Zagros Siyabend kod adlı İsmail Çabuk ile Serfinaz kod adlı Suriye uyruklu Hasan Muhammed Memiş silahları ile birlikte yakalandı. Jandarmada sorgulanan iki terörist sevk edildikleri nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandı.

MOTOSİKLETLE GİDİYORLARDI
İl Jandarma Alay Komutanlığı ekipleri, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine bölgede terörist gruplarının görüldüğü yolunda bilgi aldı. Kırsal alanlara sevk edilen jandarma güçleri, Zorkun Yaylası ormanlık alanda motosikletle giden 2 kişiyi gördü. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan jandarma kuvvetleri, iki teröristi silahlarını kullanmaya fırsat vermeden ele geçirdi.

BİR MİLYON LİRA ÖDÜL KONULDU
Jandarma'da yapılan sorgulamada teröristlerden birinin aranan teröristler listesinde yeşil listede yer alan Zagros Siyabend kod adlı Osmaniye-Erzin grup sorumlusu İsmail Çabuk olduğu ve başına bir milyon lira ödül konulduğu bildirildi. Diğer teröristin ise Suriye uyruklu Serfinaz kod adlı Hasan Muhammet Memiş olduğu ifade edildi.

YAPTIĞI EYLEMLERDEN BAZILARI
Osmaniye-Erzin grup sorumlusu İsmail Çabuk ile Suriye uyruklu Hasan Muhammet Memiş'in yurdun birçok yerinde gerçekleşen olaylar nedeniyle haklarında çok sayıda yakalama emri bulunduğu, Gaziantep'in Nurdağ ilçesindeki rüzgar enerji santralinin bombalanması, Osmaniye-Düziçi arasındaki tren köprüsünün bombalanması, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü'ne ait zırhlı araca iki kez roketli saldırı düzenlenmesi ve son olarak Osmaniye şehir merkezine havan topu atılması eylemlerini gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Teröristlerin, defalarca vatandaşlardan silah zoru ile erzak ve malzeme temini ettikleri, dağda koyun otlatan, ormanlık alanda ağaç kesen köylüleri grup halinde yakaladıkları, içlerinden birisini kent merkezine malzeme almaya gönderdikleri, diğerlerini de rehin tuttukları öğrenildi. Teröristlerin malzeme geldikten sonra ruhin aldıkları kişileri serbest bıraktığı ve ölümle tehdit ederek kimseye bir şey söylememelerini istediği öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaniye jandarması iki teröristi yakaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN