Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey Belediyesi şampiyonu

Şahinbey Belediyesi gençlere yaptığı projeleriyle AK Partili belediyelerin yarıştığı proje yarışmasında birinci oldu

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Şahinbey Belediyesi Türkiye şampiyonu
Şahinbey Belediyesi AK Partili belediyelerin katıldığı "Gençlik ve Belediye" adlı proje yarışmasında gençlik merkezleri ve sosyal tesisleriyle birlikte gençlere yaptığı yatırımla "Asım'ın Nesli Şahinbey'de Yetişiyor" projesiyle ödüle layık görüldü. 182 belediyenin projeleriyle başvurduğu yarışmada birinci olan Şahinbey Belediye Başkan Mehmet Tahmazoğlu ödülünü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun elinden aldı.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK
Seçkin akademisyen ve uzmanlardan oluşan bir Seçici Kurul tarafından yapılan değerlendirme de objektif ve evrensel kriterler baz alındı. Seçici Kurul'un birinci seçtiği Şahinbey Belediyesi'nin 73 gençlik merkezinde 42 branşta 326 bin gence, başarılı eğitmen kadrosu ile uyguladığı eğitim sistemi 'ye örnek gösterildi.

YÜZDE 79 BAŞARI
Gençlik merkezi ve sosyal tesisi ile geleceğin mimarı gençleri YGS-LYS ve TEOG sınavlarına hazırlayan Şahinbey Belediyesi, bu gençlerin yüzde 79 başarı ile 'nin en iyi lise ve üniversitelerine yerleşmesini sağladı. Bu yıl 40 bin kursiyerle eğitim hizmetine devam ettiği gençlik merkezi ve sosyal tesisler yeni başarılara hazırlanıyor.

ÖZGÜN TASARIM
Gençlik merkezlerinin özgün tasarımı ve mimarisinin yanında modern ve pozitif bilimler eğitimi verilirken, milli ve manevi değerler eğitimi ile de gençlerin iç dünyalarının da istikametli ve güzel ahlaklı olmasına vesile olunuyor. Gençlik merkezlerindeki bölgenin en büyük spor tesisleri ile gençler dinamizm kazanırken 42 branşta verilen meslek ve sanat kursları ile yetenekleri ortaya çıkarılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey Belediyesi Türkiye şampiyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN