Karnaval sevgi işi herkes sahiplendi

Nisan’da ’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın fikir babası Ali Haydar Bozkurt, “Tek bir olay olmadan sokaklar doldu. Temelinde sevgi olan her şeyde zorlukları aşarız” dedi

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Karnaval sevgi işi herkes sahiplendi
'nın adını dünyaya duyuran ve yapıldığı süre içinde yediden yetmişe herkesin gönlünce eğlendiği, sokaklara döküldüğü bir etkinlik olan Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın gelecek yıl daha görkemli kutlanması için kollar sıvandı. Karnavalın fikir babası Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Birçok programı revize etmemize rağmen ne gelenler eksildi, ne de yapılan rezervasyonlar iptal edildi. Karnaval bir sevgi işiydi herkes sahiplendi. Karnavalın kendisine ait olduğunu bilen Adanalılar öyle bir sahiplendi ki, herkes barış ve kardeşlik içinde güldü, eğlendi, etkinlikleri takip etti. Buna son derece memnun oldum" dedi. Karnavalın ticari yönü olmamasının önemli olduğunu altını çizen Ali Haydar Bozkurt, "Herkese Adana'nın güzelliklerini, insanını, lezzetlerini anlattık. 4 yıldan beri karnavala gelen herkes inanılmaz mutlu anılarla ayrıldı. Sosyal medya günlerce karnavalımızın haberleri, fotoğrafları ve paylaşımlarıyla doldu taştı. Gazete ve televizyonlar hep Adana'dan bahsetti. Bunun reklam karşılığı milyonlarla ölçülmez. Bugüne kadar tek bir kişinin burnu dahi kanamadı. Bu hoşgörünün bir eseridir. Adana insanının misafirperverliğinin göstergesidir. Herkese binlerce teşekkürler. Adana'mızı iyi tanıttılar. Sanatçılarımız, Adana dışından gelen dostlarımız dönüşte güzelliklerden bahsediyordu" diye konuştu.

DOSTLUK MESAJI
Bu oluşumun temelini, muhteşem portakal çiçeği kokuları eşliğinde Adana sokaklarında hoşça vakit geçirmek, Adana mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak, görülecek tarihi ve doğal güzellikleri ziyaret etmek olarak belirlemiştik. Artık bir marka olduğumuzu düşünüyorum. Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Ancak Adana halkı başta olmak üzere, tüm 'ye bir mesaj yollamak istiyorum. Bizi biz yapan ortak değerlerimiz o kadar çok ki. Bunlara sahip çıkmak hepimizin görevi. Karnavalımız da bu değerleri ilke edinmiştir. Temelinde dostluk vardır, sevgi vardır, hoşgörü vardır. Adana'dan bu yıl olduğu gibi her yıl dünyaya yollayacağımız sevgi ve kardeşlik mesajı eminim ki yerine ulaşacaktır.

SENEYE ÇOK FARKLI OLACAK
Karnaval zamanı Adana'nın çok canlı bir şehir haline geldiğini anlatan Bozkurt şöyle dedi: Esnafı, taksicisi, restoranları, mağazaları satışlarını artırıyor. Geçtiğimiz sene bir arkadaşımız 'Adana'da kebap bitmiş' dedi. Espri yapıyor zannettik. Meğer doğruymuş. Gittiği restoranda kebap kalmamıştı. Seneye çok daha farklı olacak. Yenilikler olacak, sürprizler olacak. Katılımın çok daha fazla olacağını, otellerde uçaklarda yer bulmanın zorlaşacağını söyleyebilirim. Karnavalımıza gelecek sene katılmayı düşünenlere şimdiden programlarını yapmalarını öneriyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnaval sevgi işi herkes sahiplendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN