Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz yemek yazarları mutfağında

Giriş Tarihi: 21.4.2016
İngiliz yemek yazarları Gaziantep mutfağında
'nin önemli 6 yemek ve gezi yazarı gastronomi dalında UNESCO yaratıcı şehirler ağı üyeliğine hak kazanan 'te mutfağa girerek yöresel yemek yaptı. Gaziantep Mutfak Sanatları Eğitim 'nde hamur açıp börek yapan İngilizler, Gaziantep mutfağına hayran kaldı. Kenti gezdikten sonra mutfak müzesinde Gaziantep mutfağı hakkında bilgilendirilen İngiliz yazarlar, ellerine oklava alıp hamur açarak börek yapmayı öğrendi.

GASTRONOMİ İÇİN GELDİLER
Gaziantep Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural, İngiliz yazarların özellikle gastronomi için Gaziantep'e gelmelerinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Biz bu lezzetleri tatmaları için herkesi Gaziantep'e davet ediyoruz. Şehrimizin güzel şeylerle anılmasını istiyoruz. Özellikle bu dönemlerde Gaziantep'in gastronomi ile UNESCO'da yaratıcı şehirler ağına girmesiyle birlikte tüm dünyaya lezzetleriyle bahsedilmesini istiyoruz" dedi.

HERKES TANIMALI
Gaziantep Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi yöneticisi Ragıp Güzelbey de, İngiliz yemek ve seyahat yazarlarına şehirlerini tanıtma fırsatı bulduklarından dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek, "Çok mutluyuz. Umarım burada kendilerine doğru mesajları veririz. Kendileri de o doğru mesajları ülkelerine gittikleri zaman anlatırlar. Biz Türk kültürü ve misafirperverliği ile dünyada olmayan bir şekilde misafir ağırlamayı severiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz yemek yazarları Gaziantep mutfağında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN