İskenderun’a gümrük laboratuarı müjdesi

İskenderun Belediyesi’nin mülkiyetinde olan eski Sarıseki Belediyesi’ne ait hizmet binasının Doğu Akdeniz Gümrük ve ve Gümrük Müdürlüğüne tahsisine ilkin protokol imzalandı

Giriş Tarihi: 21.4.2016
İskenderun’a gümrük laboratuarı müjdesi
BELEDİYE Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun'u bölgenin yapmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, "Sarıseki Mahallesi'nde bulunan belediye hizmet binasını gümrük laboratuarı olarak Bölge Müdürlüğü'ne ücretsiz tahsis ettik. Önceden dünyası gümrükle ilgili bir işlem için Mersin'e gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi burada işlemlerini yapabilecekler. Sanayici, işadamı, ihracatçılar için, İskenderun'un geleceği için çok önemli bir adım. Şehrin ticari yaşamına yarar getirecektir. Bu kararımız özellikle iş dünyasına önemli bir avantaj sağlayacaktır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

KORKMAZ TEŞEKKÜR ETTİ
Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret ve Gümrük Müdürü Adnan Korkmaz ise İskenderun'un önemli bir ticaret merkezi olduğunu belirterek, "Belediye Başkanımız Seyfi Dingil'e çok teşekkür ediyoruz. Böylesine önemli bir hizmete verdiği katkılardan dolayı kendisine minnettarız. Daha önceleri gümrük tahlilleri için Mersin'e gitmek zorunda kalan iş dünyası artık İskenderun içerisinde bu işlemlerini rahatlıkla yapabilecekler. Bu da zaman kaybının önüne geçecek" şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından protokol imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderun’a gümrük laboratuarı müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN