Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zirvenin konusu Suriye dramı

’te düzenlenen Orta Doğu ve Batı Göç, Kültür ve Gastronomi Zirvesi’nde ağırlık olarak Suriyelilerin yaşadığı dram konuşuldu

Giriş Tarihi: 23.4.2016
Zirvenin konusu Suriye dramı
Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Göç, Kültür ve Gastronomi Zirvesi sona erdi. Zirveye Suriyelilerin sorunları ile ve Gaziantep'in gösterdiği insanlık örneği damga vurdu. Büyük zirveye başarıyla ev sahipliği yapan Gaziantep Kasım ayında da Belediyeler Birliği toplantısına ev sahipliği yapacak.

ÖNEMLİ KONULAR
Gaziantep'te düzenlenen zirvenin ilk oturumunda, "Suriyeli göçmen akınıyla karşı karşıya kalan belediyeler için finansman ve çok aktörlü işbirliği", ikinci oturumda "Suriyeli göçmenler krizi, Ortadoğu ve Batı Asya (MEWA) bölgesinde kentsel göçü anlamak için bir fırsat mı?" ve üçüncü oturumda ise "Kültür ve gastronomi kapsamında sürdürülebilir kentleşme" konuları görüşüldü. ULCG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, alınan kararlar konusunda bilgi vererek, "Martin Luther King 'Bir hayalim vardı' diyordu ve haksızlıklara karşı güzel günlerin gelmesini düşlüyordu. Bugün burada bizlerin de kurduğumuz bir hayalimiz var: Barış ve kardeşlik. Bir gün savaşın yarattığı çığlıklar yerini güzel şarkılara bırakacak. O gün bizim çocuklarımız ve muhacir kardeşlerimizin çocukları el ele vererek huzurun hüküm sürdüğü şehirlerde beraberce yaşayacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zirvenin konusu Suriye dramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN