Belediyelerin karnesi zayıf

AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, ’li Seyhan Belediyesi’nin temizlik işlerinde kamuyu 12 milyon lira zarara uğrattığını iddia etti

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Belediyelerin karnesi zayıf
'nın yerelde hizmete muhtaç olduğunu söyleyen AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana'nın yerel yönetimler açısından kentin geleceğine yönelik kaygıları taşıyan yöneticilere muhtaç olduğunu belirtti. Başta Seyhan Belediyesi olmak üzere Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'ne yönelik eleştirilerini dile getiren Yeni, Seyhan'ın iyi yönetilmediğini ileri sürdü.

İYİ HİZMET YOK
Seyhan'da iyi bir hizmet göremediğini açıklayan Yeni, "2 yılda vatandaşla iç içe olup da Seyhan'ın çehresini değiştirip, Seyhan'ın geleceğini şekillendirmekten yoksun bir belediye başkanı var. Kendi belediye meclis üyelerinin de imzalamış olduğu denetleme raporunda ifade edilen bir cümleyi kullanmak istiyorum. Bu benim cümlem değil. Belediyeyi zarara uğratma sonucuna ulaşan bir belediye başkanı olduğunu hep beraber gördük" dedi. Seyhan Belediyesi'nde temizlik işlerinin 3'er aylık dönemlerde verildiğini belirten Yeni, "Bizim grup başkanvekilimiz Yalçın Limoncu, sürekli, temizlik ihalesi ile ilgili bilgi istedi. 9 aydır bu ihaleyle ilgili belediyeden bilgi alamıyoruz. Kusura bakmayın kimse babasının çiftliğini yönetmiyor. Bu konuda bilgi vermek zorundasınız. Eğer vermiyorsanız bunun hesabı yasal çerçevede sorulur" diye konuştu. Seyhan Belediyesinin neden bilgi vermediğinin denetleme raporuyla anlaşıldığını ifade eden Yeni, şunları söyledi: 2014 yılında 21 milyon 834 bin TL ödenmiş, 2015 yılında temizlik ihalesi kapsamında ise 29 milyon 913 milyon TL. Çöp konteynırlarının yer altına alınması için 3 milyon 85 bin ek giderlerle bu rakam 34 milyon TL'ye ulaşıyor. Bakıyorsunuz 12 milyonluk TL fark var. Seyhan'ın bir yılda nüfusu arttı mı, ilçenin coğrafi sınırları genişledi mi? Yok. Ama yüzde 50'lik maliyet bir artış var. Bu 2 şeyi ortaya koyar; Siz kanunun istediği şekilde ya ihale yapmayı beceremiyorsunuz ya bu basirete beceriye sahip değilsiniz. Veya bilerek ihalelere 3'er aylık dönemlerle yapmak suretiyle kamuyu, Seyhan'ı 12 milyon zarara uğratıyorsunuz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyelerin karnesi zayıf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN