Ermenilerin yaptığı katliam unutulmadı

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Ermenilerin yaptığı katliam unutulmadı

’ta 100 sivil toplum kuruluşu ve 22 ülkeden gelen üniversite öğrencileri tarafından Ermenilerin yaptığı katliamlar kınandı

'ta 100 sivil toplum kuruluşu ve 22 ülkeden gelen üniversite öğrencileri tarafından, "Asılsız Ermeni İddialarını Kınama ve Şehitlerimizi Anma" programı düzenlendi. Onikişubat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi'ndeki Süleymanlı Şehitliği'ne gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar, şehitler için Kuran-ı Kerim okuyup dua etti.

DUYGUSAL ANLAR
Şehitlikten dev Türk ve bayraklarıyla Ermenilerce masum vatandaşların diri diri atıldığı Kanlı 'ye kadar yaklaşık 2 kilometre yürüyen vatandaşlar, burada duygusal anlar yaşadı. Süleymanlı Kalesi ve Kanlı Köprü'nün Türk bayraklarıyla donatıldığı alanda vatandaşlar yaşanan katliamları, akademisyenlerden dinledi.

MODERN HAÇLI SEFERİ
Kahramanmaraş Baro Başkanı Vahit Bağcı, tarihin milletlerin hafızası olduğunu, tarihini bilmeyen milletlerin geleceğini planlayamadığını ve inşa edemediğini belirterek, tarihi öğrenmenin, nesillere aktarmanın en temel ve milli bir görev olduğunu söyledi. Ermeni Diasporası, Ermeni Devleti ve Türkiye'ye düşman ülkeler tarafından gündemde tutulan sözde soykırım iddialarının modern bir haçlı seferine dönüştüğünü vurgulayan Bağcı, şunları kaydetti:

GÜVENLİK AMACIYLA
"1915 yılında Türk devletine haince saldıran Ermeni çetelerin hukuk çerçevesinde durdurulması için yapılan hareketler ve Osmanlı Devleti tarafından tamamen güvenlik amacıyla alınan tehcir kararı, belli çevrelerce bir 'soykırım' olarak adlandırılması, ülkemize ve milletimize karşı topyekun bir siyasi saldırı halini almıştır. Sözde soykırım bahanesiyle başlayan bu saldırıların hiçbir bilimsel yanı bulunmamaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenilerin yaptığı katliam unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN