Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşlara olan ilgisini mesleğe dönüştürdü

ve bölgede mücevheratta önemli bir isim olan Raşay, ‘kişiye özel mücevher’ konseptiyle öne çıkıyor

Giriş Tarihi: 27.4.2016
Taşlara olan ilgisini mesleğe dönüştürdü
Kişiye özel, tasarım ödüllü mücevherleri ve bölge halkıyla buluşturan Raşay, zengin koleksiyon seçenekleriyle, mücevher meraklılarının ayağını ve Avrupa'dan kesti. Sadece tasarım mücevhere odaklanan Türkiye'deki sayılı mağazalardan biri olan Raşay'ın sahibi Uygun Yelken, kendi beğenileriyle çıktığı yolda, bölgede olmayan bir konsepte, kişiye özel ürünlerin yer aldığı tasarım mağazasını Gaziantep ve bölge halkıyla buluşturduğunu söyledi.

RENK SKALASI YÜKSEK
İstanbul'da faaliyet gösteren birçok üretici firmayla çalıştıklarını söyleyen Hatice Uygun Yelken, "İşini titizlikle yapan Ermeni ustalarımız, sanatçılarımız mevcut. Tasarım ödüllü birçok mücevherimiz var. Üretim için İstanbul'a gittiğimde günlerimi vererek buradaki koleksiyonu oluşturuyorum. Bir başka deyişle mücevherlerimizin tümü kişiye özel, belirgin ve bir markanın ürünü değil. Pırlantada da renk skalamızı yukarıda tutuyoruz. Tek taş, beştaş ve tam tur yüzüklerimizde genellikle doğada en nadir bulunan E ve F gibi renkleri sunuyoruz" diye konuştu.

MÜCEVHER ENDÜSTRİSİ
Mağazalarında hem çok göz alıcı ve değerli hem de herkesin kolaylıkla ulaşabileceği pırlantalı mücevherlere yer verdiklerini kaydeden Hatice Uygun Yelken "Pırlanta bir kültürel miras. Pırlanta alanında ben ve ekibim çok ciddi eğitimlerden geçtik. Mücevher endüstrisinin Harward'ı olarak kabul edilen GIA'den renkli taş ve mücevher eğitimi aldım. Mağazamızdaki ürünlerin yüzde 90'ı HRD uluslararası pırlanta sertifikasına sahip. Böylelikle güven konusunu sağlamlaştırmış oluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşlara olan ilgisini mesleğe dönüştürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN