Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazetecilere büyük dayak

’da Egemen Gazetesi sahibi ’den sonra Ekspres Gazetesi sahibi Hakan Bülent Yardımcı da saldırıya uğradı. Polis yumruklu saldırganı yakalamak için çalışıyor

Giriş Tarihi: 28.4.2016
Gazetecilere büyük dayak
'da belediyeler aleyhine yayın yapan yerel gazetelerin imtiyaz sahiplerine düzenlenen saldırıların arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi'nin karşısındaki gazete bürosunun önünde 5 kişinin saldırısına uğrayan Egemen Gazetesi İmtiyaz Sahibi 'den sonra, Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Bülent Yardımcı da önceki akşam bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Elmacık kemiği kırılan, kaşı açılan Yardımcı'ya 30 günlük iş göremez raporu verildi.

KENDİNİ SAVUNAMADI
Gazetesindeki işlerini bitirdikten sonra akşam saatlerinde Gazipaşa Bulvarı'ndaki evine yürüyerek giden Ekspres Gazetesi Sahibi Hakan Bülent Yardımcı Atatürk Caddesi üzerinde arkadan koşarak gelen bir kişinin saldırısına uğradı. Bağırarak, "Hüseyin Sözlü'nün düşmanı mısın lan. Sana selamını getirdim" diyen saldırgan yumruk attı. Aldığı darbe sonucu elmacık kemiği kırılan ve kaşı açılan Hakan Bülent Yardımcı kendini savunmaya fırsat bulamadan saldırgan koşarak kaçtı.

"İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Vatandaşlar tarafından özel Adana Hastanesi'ne kaldırılan Hakan Bülent Yardımcı'ya burada ilk tedavisi yapıldı. Saldırıyı duyar duymaz hastaneye gelen Vali Mustafa Büyük, 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. AK Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik ise telefonla arayarak işin takipçisi olacağını söyledi. Yardımcı daha sonra Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Doktorlar, 30 gün iş göremez raporu verdikten sonra taburcu edilen Yardımcı evinde dinlenmeye çekildi.

"BENDEN KORKTU VE KAÇTI"
Yaşadığı olayı SABAH Güney'e anlatan Hakan Bülent Yardımcı şöyle konuştu: "26 Nisan 2016 Pazartesi günü saat 17.00 sıralarında Fatih Terim Sokağı'ndaki gazetemden çıkıp evime doğru yürümeye başladım. Atatürk Caddesi'nde karşıya geçerken 1.70 boylarında bir kişi arkamdan yaklaştı ve yüzüme 'Hüseyin Sözlü'nün düşmanı mısın lan. Sana selamını getirdim' diyerek yumruk attı. Bir anda dengemi kaybedip düştüm. Ayağa kalkınca saldırgan korkup kaçtı. Çevredeki vatandaşlar hastaneye kaldırdı. Doktorlar yapılan ilk müdahalede elmacık kemiğimde kırık, kaşımın üst tarafında çatlak olduğunu tespit ederek 30 gün rapor verdiler.

"ELEBAŞI HÜSEYİN SÖZLÜ"
Saldırganın eşkali belli oldu. Polis kısa zamanda yakalayacaktır. Son aylarda sahibi olduğum Ekspres gazetesindeki yaptığımız yayınlar belli. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Cumhuriyet tarihinde görülmemiş yolsuzluk ve hırsızlıklarını haber yapıp okuyucularımızla paylaştık. Yaptığımız haberlerin hepsi belgeli. Belgesiz hiçbir haber yapmadık. Adana medyası maalesef bu haberleri takip etmedi. Sadece biz ve SABAH Güney yazdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü bu işin elebaşıdır. Bunu açık ve net bir şekilde söylüyorum. Orada bir ikili var. Murat Cevheribucak ile Mahmut Doğru. Bu ikisinin saldırıyı düzenleyen adamı ayarladıklarını çok iyi biliyorum. Ben hayatım boyunca hiçbir hesabı görmeden kapatmadım."

HAKAN DENİZLİ: BENİ KORKUTAMAZLAR
Bu arada geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediyesi karşısında bürosu olan Egemen Gazetesi sahibi Hakan Denizli, gazetesine giderken 5 kişinin yumruklu tekmeli saldırısına uğradı. Feci halde dayak yiyen Hakan Denizli'ye saldıran 2 kişi yakalandı. Bu kişilerin arkasında Büyükşehir olduğu iddia edildi. Hakan Denizli saldırı ile ilgili olarak, "Beni korkutamazlar. Adana'da gazete sahiplerine bu yolla baskı kurulmak isteniyor ama beyhude. Sonuna kadar mücadelemiz sürecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazetecilere büyük dayak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN