Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sırrıberk ARSLAN: Provokatörlere alet olan Aleviler

Giriş Tarihi: 29.4.2016
Ellisine dayadığım hayatımda geriye dönüp baktığımda dürüstlüğümden maddi olarak çok şey kaybettim ama şükürler olsun ki insanlığım hala elimde.
Her insanın hayatında olan 'keşke'leri ben genelde kaybettiğim ya da ulaşamadığım nesneler için değil de insanlar için kullandım. Çünkü hayatımda 'Keşke tanımasaydım değil de, keşke tanıdığım gibi kalsalardı' dediğim çok insan olmuştur.
Şimdi biliyorum bir kesim beni yine topun ağzına koyacak ama hiç önemli değil.
Başta Olayları'nın yıldönümü olmak üzere, etnik kökene dayalı provokatörlere çanak tutacak, buradan siyasi rant elde edeceklere fırsat vermemek için uzun yıllardır böyle konulara kalemimi oynatıp alet olmak istemem.
Kahramanmaraş'ta, 27 bin Suriyeli mültecinin barındığı çadır kentin, Başbakanlık Genelgesi ve Valilik kararıyla Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Sivricehüyük köyüne taşınması için yapılan taşımalık kent inşaatı için bir bardak suda fırtına kopartılınca bu yazıyı yazmayı kendime borç bildim.
Yok efendim DAEŞ'çileri Alevilerin ortasına koyuyorlarmış, yok katliama çanak hazırlanıyormuş… Ağzı olan konuşup, zırva yapan yapana… Dinleyin beni kardeşlerim.
Ne anlatılanların, ne konuşulanların hiç ama hiç alakası yok. Her Suriyeli DAEŞ'çi değildir. Bu insanlar yıllardır zaten içimizde. Hatta sizin Alevi katliamı yapacaklar dediğiniz onlarca Suriyeli, yıllardır Yörükselim Mahallesi'nde Alevilerin kiracısı.
Hiç Alevi ev sahibini kesen oldu mu?
Hiç Alevi ev sahibinin kirasını vermeyen oldu mu?
Hiç Alevi komşusunun karısına kızına yan gözle bakan oldu mu?
Hiç Alevi komşusunun malını çalan oldu mu?
HAYIR!
Peki derdiniz ne sizin?
'Suriyeliler şehirden giderse ucuz işçi bulamam' dediğinizde 'Fırsat budur' diyerek aranıza sızan PKK'lılara, 'Ben kampa gidersem kaçak çalışmaya şehre gelemem' diyen Suriyeli uyanıklara alet olmak niye?
Hangi Alevi bugüne kadar PKK'ya destek oldu ya da destek umdu ki onları içinize sokup polisi, askeri taşlıyor, devletimize başkaldırıyorsunuz?
Sizi kendilerine alet edenlere lütfen meydan vermeyin.
Devletimiz kaçak çalışmayı, fuhuşu, terörü, hırsızlığı, gireni çıkanı takip etmek için oraya bu kampı kuruyor.
Geçen geçti artık.
bundan sonra kimseye alet olmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Provokatörlere alet olan Aleviler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN