Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uyardı ama parasını kaptırdı

Adana’da 64 yaşındaki Tatik, kendisini uyaran gerçek lere inanmadı, evini 100 bin liraya satıp sahte polislere kaptırdı. Yaşlı kadın olayı anladığında iş işten geçmiş oldu

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Polis uyardı ama parasını kaptırdı
Adana'da kendisine süsü veren dolandırıcının sözlerine kanan 64 yaşındaki Tatik, PTT şubesine giderek verilen hesap numarasına 10 bin TL para yatırdı. Ancak o sırada PTT'de bulunan sivil polisler yaşlı kadının durumundan şüphelendi ve yatırılan paraya koyarak kadını, "Teyze seni arayanlar sahte polis" diye uyardı ancak kadın "Hayır onlar gerçek, siz sahtesiniz" dedi. Dolandırıcılar yeniden arayınca paniğe kapılan yaşlı kadın evini 100 bin liraya satıp parayı istenilen yere götürdü. Yaşlı kadın gerçeği anladı ama iş işten geçmiş oldu.

KOMİSER OLARAK TANITTI
Olay merkez Çukurova ilçesi Barış Manço Bulvarı üzerinde bulunan PTT Çukurova Şubesinde meydana geldi. Sabah saatlerinde telefonu çalan Leyla Tatik, kendisini 'Komiser Fatih' olarak tanıtan kişi ile konuştu. Arayan kişi, "Sizin PKK'ya yardım ettiğiniz iddia ediliyor. Ama biz suçsuz olduğunuzu biliyoruz. Gizli bir operasyon başladı. Ne kadar paranız varsa vereceğim adrese yatırın" dedi. Parasının olmadığını söyleyen yaşlı kadına sesini yükselterek konuşan dolandırıcı, "Parayı yatırmazsan hayatın kararır. Bizden söylemesi, bir yerden bul yatır" dedi ve telefonu kapattı.

150 BİNLİK EVİNİ 100 BİNE SATTI
Yaşlı kadın çaresiz komşularından borç 10 bin lira buldu ve PTT Çukurova Şubesi'ne yatırdı. Yaşlı kadının sürekli telefonla konuşmasından şüphelenen sivil polisler yatırılan paraya bloke koydurarak, Leyla Tatik'e, "Teyze kimle konuşuyorsun. Seni dolandırıyorlar" diye uyardı. Yaşlı kadın "Hayır asıl sahte polis sizsiniz" dedi. Emniyete götürülen yaşlı kadın ifadesi alındıktan sonra salıverdi. Leyla Tatik'i bir kez daha arayan dolandırıcılar, "Bakın başınız dertte. Evinizi satın parayı yatırın" dedi. Yaşlı kadın çaresiz 150 bin liralık evini 100 bin liraya sattı ve parayı istenilen yere koydu.

DOLANDIRILDIĞINI ANLADI
Ancak dolandırıcıların gözü doymamıştı. Yaşlı kadının kocası Mehmet Tatik'i arayarak, "Önemli bir operasyon yapıyoruz. Karınız bize PTT aracılığı ile 10 bin TL yatırdı ama üzerinde bloke var. Çabuk o blokeyi kaldırın yoksa ikiniz de yanarsınız" dedi. Mehmet Tatik eve gelen karısına durumu anlattı. Leyla Tatik emniyete giderek "Neden paramdaki blokeyi kaldırmıyorsunuz. Polisler bana kızıyor, operasyon boşa gidecekmiş" dedi. Yankescilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ndeki polisler, yaşlı kadını dolandırıldığı konusunda uzun uğraşlardan sonra inandırabildi.

"BABAMIZ HASTA DEDİLER"
Polise başına gelenleri anlatan Leyla Tatik'in anlattıklarından yola çıkan polis, PTT şubesinden yatırdığı hesabın Hatay'ın Dörtyol ilçesinde oturan Derviş Özdemir'e (36) ait olduğun belirledi. Yapılan operasyonda zanlı yakaladı. Adana'ya getirilen zanlı ifadesinde Osmaniye'de parkta otururken yanına iki kişinin geldiğini, "Bizim babamız hasta memleketten para gelecek ancak hesabımızda bloke var, sizin hesap numaranızı kullanabilir miyiz" dediğini belirterek, "Bende yardımcı olmak için hesap numaramı verdim. Ben o şahısları tanımam" dediği öğrenildi. Zanlı çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis uyardı ama parasını kaptırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN